Jak pozbyć się kaca?

Każdemu z nas od czasu o czasu zdarza się przesadzić z alkoholem. Następstwem dobrej zabawy jest oczywiście kac. Jak sobie poradzić z nieprzyjemnymi symptomami? Oto kilka porad, które pozwolą nam wrócić do formy.

 

Woda zdrowia doda

 

Jednym z nieprzyjemnych objawów kaca jest odwodnienie organizmu. Dlatego staraj się pić jak najwięcej wody. Unikaj soku grejpfrutowego on zaburza metabolizowanie alkoholu. Warto przed snem wypić lub zjeść coś słodkiego. Może to być na przykład cola lub herbata z miodem. Cukier przyśpiesza rozkład alkoholu w naszym ciele.

 

Gdy obudzimy się mogą nas nękać mdłości. W takich chwilach nie nie warto sięgać po kawę może ona niepotrzebnie podrażnić nasz żołądek. Jeśli mamy ochotę możemy zdecydować się na miętową herbatkę, taki napar odświeża i pobudza pracę układu pokarmowego. A co ze śniadaniem? Nie ma nic na siłę… Jeśli czujemy, że nasz żołądek nie jest w stanie utrzymać porcji pokarmu pozostańmy przy samych płynach. Odrobina postu jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

 

Jeśli poczujemy się dobrze możemy zafundować sobie lekki posiłek, na przykład sałatkę albo zdrowy koktajl. Unikajmy ciężkich i ostrych potraw, nasz  żołądek może na nie gwałtownie zareagować.

 

Na ból głowy pomogą nam ogólnodostępne  środki przeciwbólowe. Najszybciej zadziałają te, które rozpuszcza się w wodzie.   

 

Jak przetrwać ten trudny dzień?

 

Dajmy sobie czas na odpoczynek. Jeśli mamy taką możliwość postarajmy się spać jak najwięcej. Przespanie kaca to najlepsza metoda. Jeżeli nie mamy szans choć na krótką drzemkę to zafundujmy sobie chociaż odprężający prysznic bądź prysznic. Unikajmy ostrego światła i głośnych dźwięków. Ulgę z pewnością przyniosą nam ciemne okulary. Możemy zrobić sobie także zimny okład na czoło oraz  kark.

 

Kac może sprawiać, że będziemy czuć się zmęczeni i rozkojarzeni. Postarajmy się w tym dniu nie podejmować żadnych istotnych decyzji. Ostrożnie z jazdą samochodem. Zwłaszcza jeśli nie mamy pewności, że poziom alkoholu w naszym nie przekracza dozwolonej normy. Narażamy się nie tylko na wysoki mandat, ale i utratę prawa jazdy oraz sprawę w sądzie. Dlatego dla bezpieczeństwa lepiej wybrać taksówkę, komunikację miejską, ewentualnie zmierzmy poziom alkoholu alkomatem…

 

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Końska dawka witamin – czy to rozsądne?

W dzisiejszych czasach trudno jest być zaskoczonym przez cokolwiek, na co dzień słyszymy wiele niesłychanych historii i trafiamy na coraz...

Zamknij