Jak pozbyć się trądziku?

Pojawia się na twarzy nawet po okresie dojrzewania. Kosztuje nas sporo nerwów i łez. Naraża na przykre doświadczenia i emocje. Potrafi uprzykrzać życie przez wiele lat. Na szczęście są sposoby, żeby go pokonać.

Wyciąg z natki pietruszki

 

Trądzik jest chorobą skóry objawiającej się nieestetycznymi zmianami cery twarzy: zaskórnikami, przebarwieniami, grudkami, krostami. Ten defekt kosmetyczny powstaje w wyniku nadmiernej produkcji łojotoku oraz wzmożonego rogowacenia komórek znajdujących się w przewodach wyprowadzających gruczoły łojowe.

Trądzik powstaje wskutek zmian hormonalnych, ale może dać o sobie praktycznie w każdym wieku, choć wtedy nie będzie się nazywać trądzikiem młodzieńczym, tylko różowatym. Jest to możliwe, ponieważ do czynników ryzyka zalicza się: alkohol, złą dietę, wybrane leki.

Jak pozbyć się trądziku? Można wykorzystać wodę pietruszkową. Przygotowuje się ją poprzez posiekanie i zalanie natki zimną, przegotowana wodą. Taki płyn odstawiamy do lodówki na 12 godzin. Niska temperatura to najlepsze miejsce do przechowywania tej mikstury, której można używać jako toniku.

Woda pietruszkowa ma działanie przeciwzapalne, a tzw. syfy są właśnie skutkiem stanu zapalnego gruczołów łojowych. Poza eliminowaniem pryszczy wyciąg z natki pietruszki przydaje do innych celów kosmetycznych. Wykazuje bowiem szereg innych cennych właściwości upiększających: rozjaśnia koloryt skóry, zmniejsza zmarszczki, odświeża i nawilża cerę, rozjaśnia przebarwienia wywołane pryszczami.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak skutecznie dbać o zdrowie?

Nikt nie lubi, gdy coś mu dolega. Z chorobami można walczyć, ale powodzenie taj batalii zależy od wielu czynników. Niektóre...

Zamknij