Jak przeciwdziałać depresji

Traumatyczne zdarzenia życiowe, samotność,  ciężkie choroby, a czasem zimowa aura i stres związany z życiem codziennym, przyczyniają się do zachorowania na depresję. Ciężkie przypadki wymagają konsultacji z psychiatrą i leczenia farmakologicznego. Jednak, aby ustrzec się depresji sezonowej powinniśmy trzymać się kilku zasad.

Zawsze pamiętajmy o zdrowym trybie życia. Dieta bogata w witaminy, minerały i białko, to naturalny sposób przeciwdziałania depresji. Unikajmy diety wysokotłuszczowej i „śmieciowego” jedzenia.

Niezwykle ważny jest aktywny wypoczynek, częste spacery na świeżym powietrzu oraz odpowiednia ilość snu. Wysiłek fizyczny przyczynia się do wytwarzania endorfin, znanych jako hormon szczęścia. Zdrowy sen oznacza więcej energii do działania.

Odczuwając obniżenie nastroju, należy wystrzegać się używek. Alkohol, leki uspokajające czy narkotyki, to jedynie krótkotrwały sposób poprawy samopoczucia.

Jeśli objawy depresji nasilają się, to należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który zaleci terapię. W walce z tą przypadłością pomocny jest też kontakt z przyjaciółmi i rodziną.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Idealna sylwetka – jak ją osiągnąć?

Moda na rubensowskie kształty dawno już przeminęła, a kobiety pragną mieć nienaganną sylwetkę bez grama tłuszczu. Niezdrowa żywność, która spotykamy...

Zamknij