Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Spalanie tkanki tłuszczowej można przyspieszyć, stosując środki, takie jak imbir, cynamon i czerwona herbata. Szybsze odchudzanie zapewnią też suplementy diety zawierające m.in. pieprz kajeński. Także po treningu siłowym spalanie tłuszczu będzie intensywniejsze.

Jakie składniki suplementów przyspieszają spalanie tłuszczu?

W tzw. spalaczach tłuszczu bardzo często znajduje się zielona herbata, która przyspiesza metabolizm. Pieprz kajeński, zawierający kapsacyinę, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i pomaga zlikwidować cellulit. Suplement diety Therm Line Fast ma w składzie także wyciąg z pokrzywy, która usuwa z organizmu wodę i produkty przemiany materii.

Regularne posiłki

Regularne spożywanie posiłków to także sposób na przyspieszenie spalania tłuszczu. Dzięki jedzeniu o tych samych porach organizm na bieżąco spala dostarczane kalorie. Jest bowiem pewny, że za 2-3 godziny dostanie kolejną porcję składników odżywczych i nie odkłada ich na zapas w postaci tkanki tłuszczowej.

Śniadanie na spalanie

Aby poprawić metabolizm, należy zaczynać dzień od śniadania. Sprawi to, że spalanie będzie aktywne już od samego rana. Pierwszy posiłek pobudzi organizm do działania.

Czerwona herbata

Włączenie do menu czerwonej herbaty także przyspieszy metabolizowanie tłuszczu. Herbata pu-erh zwiększy produkcję soków trawiennych i pobudzi pracę jelit. Oprócz właściwości pomagających przy odchudzaniu dodatkowo ochroni wątrobę. Obniży tez poziom szkodliwego cholesterolu, wzmocni zęby i zmniejszy ryzyko powstania nowotworu.

Cynamon i imbir

Cynamon i imbir to przyprawy będące naturalnymi spalaczami tłuszczu (termogenikami). Mogą zwiększyć spalanie nawet o 25%. Niektórzy naukowcy twierdzą, że cynamon hamuje apetyt poprzez regulację poziomu cukru we krwi.

Aktywność fizyczna

Odchudzanie przyspieszy nie tylko prawidłowa dieta, ale także wysiłek fizyczny. Godna polecenia aktywność to sporty siłowe. Po treningu siłowym spalanie tkanki tłuszczowej trwa nawet do 24 godzin. Metabolizm przyspiesza w tym czasie. Większe mięśnie spalają większą ilość kalorii. Trening aerobowy także ma zalety, głównie zdrowotne. Poprawia przepływ limfy i podwyższa poziom endorfin, tzw. hormonów szczęścia. Dodatkowo usprawnia pracę mięśnia sercowego i reguluje ciśnienie tętnicze.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Leki przeciwbólowe w leczeniu chorób nowotworowych

Leki przeciwbólowe to nieodłączny element terapii przeciwnowotworowej. Leczenie farmakologiczne ma na celu nie tylko osłabić cierpienie chorego, ale również zapobiec...

Zamknij