Jak radzić sobie z bólem pleców po porodzie?

Ból pleców po porodzie może mieć rozmaite przyczyny. Co stoi za dolegliwościami ze strony kręgosłupa? I jak sobie radzić z bólem?

Skąd się biorą bóle pleców u młodej mamy? Zwykle są one konsekwencją zmian zachodzących w ciele kobiety w czasie ciąży (m.in. rozluźnienia więzadeł odpowiadających za stabilność pleców, typowego dla ciąży przesuwania się środka ciężkości ciała czy zbyt dużego przyrostu masy ciała), porodu czy połogu.

Nosidelko-Hipseat-1

Dolegliwości bólowe mogą mieć także związek z przyjmowaniem niewłaściwej pozycji w czasie karmienia czy zbyt szybką utratą masy ciała po porodzie. Ale i to  nie wszystko. Okazuje się bowiem, że ciąża, poród i połóg często sprzyjają odnawianiu się wcześniejszych problemów zdrowotnych i schorzeń kręgosłupa. Jeśli więc cierpiałaś na bóle pleców przed ciążą, istnieje spore ryzyko odnowienia się dawnej przypadłości.

 

Sprawdzone sposoby na bolące plecy

Opieka i pielęgnacja nad dzieckiem wymagają od młodej mamy ogromnego wysiłku i zaangażowania- tak emocjonalnego, jak i fizycznego. Ciągłe podnoszenie malucha, noszenie na rękach, odkładanie i dźwiganie są dla pleców, szyi i ramion młodych rodziców dużym obciążeniem. Warto sobie pomóc, sięgając po nowoczesne rozwiązania, np. specjalne nosidełka biodrowe Hipseat. Nie dość, że pozwalają pozbyć się nabytych dolegliwości, to dodatkowo chronią przed wystąpieniem nowych. Nosidełko biodrowe Hipseat z integralnym siedziskiem dla dziecka pozwala równomiernie rozłożyć ciężar noszonej pociechy wokół talii, miednicy i bioder mamy, a tym samym odciąza plecy i ramiona, zapewniają pełen komfort i swobodę ruchów. Jak to możliwe?

Nosidelko-Hipseat-2

Nosidełko składa się z dwóch elementów: szerokiego pasa zapinanego wokół talii rodzica oraz integralnego siedziska dla dziecka. Pas został tak zaprojektowany, aby podpierać plecy mamy lub taty, a siedzisko- by zastępować rękę rodzica pod pośladkami noszonego dziecka. W efekcie ciężar malucha jest równomiernie rozłożony, plecy i ramiona- odciążone, a dolegliwości bólowe znikają raz na zawsze..

Nosidełko biodrowe Hipseat odciąża kręgosłup młodej mamy, wspierając jednocześnie jej plecy. Dzięki temu pozwala szybko poradzić sobie z bólem pleców i ułatwić codzienną opiekę nad maluchem – koszt 189,00 zł.

Więcej informacji o nosidełku biodrowym Hipseat 2013  rodzice znajdą na stronie sklepu www.sklep.mavero.pl

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaki monitor oddechu wybrać dla wcześniaka?

Dzieci urodzone przedwcześnie wymagają większej troski i zaangażowania ze strony młodych rodziców. Przyjście noworodka na świat na długo przed planowanym...

Zamknij