Jak rozwiązać problem uzależnień

Duża część naszego społeczeństwa boryka się z różnego rodzaju uzależnieniami.  Aby móc im zapobiegać należy po pierwsze pokonać stereotypy. Niektórzy kojarzą uzależnienia jedynie z narkotykami, alkoholem i patologią. W rzeczywistości alkoholizm czy narkomania dotyczy również dobrze sytuowanych i wykształconych ludzi.

Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu uzależnień jest profilaktyka. Młodzież powinna uczestniczyć w zajęciach, które ustrzegą ją przed skutkami uzależnień. Książki czy filmy o silnym przesłaniu, będące świadectwem osób uzależnionych, z pewnością mogą wpływać na wyobraźnię młodych ludzi. Warto zwracać na to uwagę, gdyż młody organizm szybciej przyzwyczaja się do substancji uzależniających. Młodzież jest też podatna na uzależnienia od komputerów czy smartfonów.

W naszym kraju powinny być stosowane nowoczesne metody terapii. Również zmiana prawa mogłaby wpłynąć korzystnie na tego rodzaju problem. Osoba uzależniona od alkoholu, która twierdzi, że jest zdrowa, nie może być bowiem skierowana na przymusowe leczenie na życzenie rodziny.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprawdź czy nie masz cukrzycy

Cukrzyca, to choroba, która atakuje także młodych ludzi. Warto poznać jej objawy i wyeliminować ryzyko zachorowania. Typowe objawy cukrzycy, to...

Zamknij