Jak walczyć z chorobami?

 

Życie nie jest usłane różami. Bardzo często napotykamy w nim różne przeszkody, które mniej lub bardziej dają się nam we znaki, obniżają jego komfort, odbierają radość. Tak jest m.in. z przeróżnymi chorobami, które nękają nas od samych narodzin po ostatnie dni. Jak się przed nimi bronić?

Lepiej zapobiegać niż leczyć

 

Problem jest dość złożony. Nie na wszystkie czynniki osłabiające nasze zdrowie mamy wpływ. Nie możemy kontrolować ani zmniejszać zanieczyszczenia emitowanego przez fabryki, samochody i ludzi, którzy palą papierosy wokół nas i palą w piecach czym popadnie.

Do końca nie mamy również wpływu na to, co jemy. Owszem, możemy wybierać produkty i ich pochodzenie. Problem w tym, że te wytwarzane w sposób przyjazny naszemu organizmowi są drogie. Nie każdego stać na ich zakup.

W takim razie – jak walczyć z chorobami? Czy to w ogóle możliwe? Na pewno mamy jakieś pole manewru. Niektórych czynników możemy unikać bardziej niż pozostałych.

Przykładowo możemy uprawiać sport, który wzmocni nasz układ krążenia, odporność, poprawi sprawność i samopoczucie, zwiększy wydolność organizmu, czyli jego zdolność do radzenia sobie z wysiłkiem. Regularna aktywność fizyczna zwiększa naturalne siły obronne organizmu i minimalizuje ryzyko wielu chorób, zwłaszcza tych dotykających układ sercowo-naczyniowy.

Możemy tak układać swój jadłospis, żeby zwiększyć w nim udział pokarmów korzystnie oddziałujących na serce, wątrobę, jelita, nerki, żołądek, oczy, mózg. Możemy nie palić, nie pić alkoholu, nie zażywać narkotyków, nie przesadzać z ilością wypijanej kawy. Możemy zamiast pokarmów obfitujących nasycone kwasy tłuszczowe, spożywać te bogate nienasycone (m.in. omega-3, omega-6, linolowy, linolenowy, oleinowy).

O innych skutecznych metodach na to, jak walczyć z chorobami, poczytamy na stronie http://poradydlapacjentow.pl/na-chorobe.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Na zdrowie kobiety czyha wiele niebezpieczeństw

  W ciągu niemal całego życia organizm kobiety musi radzić sobie z wieloma zagrożeniami. Nie chodzi jedynie o trywialne przeziębienie,...

Zamknij