Jak wybrać idealny płyn do soczewek kontaktowych

Wybór odpowiedniego płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych to obecnie dość duży problem. Na rynku pojawiło się bowiem wielu producentów tego typu specyfików, stąd też przestajemy orientować się, który z nich może być najlepszy. W tym momencie trzeba więc zacząć zwracać uwagę na to, co taki płyn zawiera.

Produkt Opti-Free Express, przykładowo, ma w swoim składzie cytryniany odpowiedzialne za usuwania odpadów białkowych pojawiających się w czasie przechowywania soczewek oraz wiele innych związków, których działanie skupione jest na eliminacji mikroorganizmów co jest także przydatne przy zespole suchego oka, przypadłości, na którą cierpi co raz większa liczba społeczeństwa. Idealny płyn do pielęgnacji soczewek musi także nawilżać soczewki, dzięki czemu poprawi się komfort ich noszenia, gdyż nie będą powodowały one żadnych podrażnień. Także i w tym wypadku Opti-Free Express doskonale się sprawdzi.

Jego dodatkowym plusem jest to, iż podczas jego używania nie trzeba już stosować roztworu soli fizjologicznej. W ten sposób dodatkowo nie podrażniamy płynu znajdującego się w naszej rogówce, czyli inaczej „film łzowy„. Oznacza to, iż jest on nie tylko skuteczny, ale także wielofunkcyjny i uniwersalny. Wystarczy tylko jeden taki preparat, by nasze soczewki były cały czas w dobrym stanie i by zachowały swe dobroczynne właściwości na długie lata. Lepiej kupić raz coś dobrego i wydać trochę więcej niż nabyć pięć tańszych środków i nadal być niezadowolonym.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy kupować leki w aptece internetowej?

Ostatnio w Polsce pojawił się nowy trend dotyczący sprzedaży leków i suplementów diety. Apteki odchodzą od tradycyjnego, bezpośredniego kontaktu z...

Zamknij