Jak wybrać sukienkę do figury

Fason sukienki odpowiednio dobrany do sylwetki, może zamaskować mankamenty urody, takie jak
szerokie biodra i duży brzuch oraz subtelnie podkreślić to, co jest w niej atrakcyjne, np. smukłe ramiona czy wcięcie w talii. Najpopularniejsze typy kobiecych figur to: gruszka, klepsydra, jabłko, rożek (trójkąt) oraz kolumna (cegła, prostokąt).

Figura gruszki – smukłe ramiona, wąska talia, szerokie biodra

Sukienka dla kobiety o figurze gruszki powinna eksponować szczupłe ramiona, talię i biust, aby odwrócić uwagę od krągłych bioder. Kreacje idealne do tego typu sylwetki to sukienki kopertowe, z wysokim stanem lub przewiązane pasem w talii. Idealnie dopasowana góra sukienki wyeksponuje zgrabne ramiona, a lekko rozkloszowany dół ukryje duże biodra.

Figura klepsydry – wcięcie w talii, duże piersi, krągłe biodra

Figura klepsydry charakteryzuje się dużymi piersiami, wyraźnym wcięciem w talii i krągłymi biodrami. Tego typu sylwetka będzie doskonale prezentować się w rozkloszowanych i ołówkowych sukienkach z obcisłą górą podkreślającą szczupłą talię. Krągły biust można podkreślić dekoltem okrągłym lub w kształcie serca. Inspiracją dla pań o figurze klepsydry będą kreacje z lat 50. w których dumnie chodziły Marilyn Monroe, Brigitte Bardot czy Sophii Loren.

Jak dobrać sukienkę do figury jabłka

Kobiety o figurze jabłka mają szczupłe nogi, wąskie ramiona, krótką talię bez wyraźnego wcięcia i duży brzuch. Sukienki empire, które tworzą linię talii tuż pod biustem, optycznie wydłużą sylwetkę. Uwagę od brzucha odwróci głęboki dekolt w kształcie litery V, np. w kopertowych sukienkach. Krótkie kreacje wyeksponują zgrabne nogi.

Figura rożek – szerokie ramiona, długie nogi, brak wcięcia w talii

Panie o figurze rożka, nazywanej też trójkątem, powinny zakładać kreacje z rozbudowanym dołem, który odwróci uwagę od szerokich ramion, np. sukienki rozkloszowane lub bombki. Kobiety, które mają figurę trójkąta, powinny unikać cienkich ramiączek oraz dekoltów typu carmen, które odkrywają całe ramiona.

Cegła, prostokąt, kolumna – jaka sukienka dla kobiety bez talii

Typ figury kolumna charakteryzuje się brakiem talii oraz biodrami i ramionami o podobnej szerokości. Najważniejszym elementem garderoby w tego typu sylwetce będzie pasek. U pań o figurze prostokąta idealnie sprawdzą się sukienki z różnego rodzaju paskami i wiązaniami do zwężania talii oraz dołem zaczynającym się np. baskinką, plisą, marszczeniami lub falbankami. Na kobietach o figurze kolumny dobrze leżą sukienki ołówkowe, szczególnie te z wyższym stanem. Głęboki dekolt wyeksponuje duży biust.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Endokrynolog – co leczy?

Lekarz endokrynolog zajmuje się schorzeniami układu dokrewnego, czyli zaburzeń hormonalnych. Do endokrynologa należy się udać w przypadku podejrzenia zaburzeń endokrynologicznych,...

Zamknij