Jak wygląda pobranie krwii pępowinowej

Krew pępowinowa pozwala na pobranie komórek macierzystych, które pozwalają na ratowanie życia pacjentom ze schorzeniami, w których ich własne komórki macierzyste nie są już zdolne do obrony przez chorobą. Pobranie komórek macierzystych z krwi pępowinowej pozwala na uratowanie życia osobom, które takich komórek potrzebują do życia.

Również pobranie ze szpiku kostnego nie wiąże się z większym bólem.

Szpik się regeneruje

Zazwyczaj następuje to w ciągu dwóch, trzech tygodni od pobrania. Pacjent może odczuwać delikatny ból, porównywalny do stłuczeń. Takie pobieranie komórek jest niezwykle ważne przy chorobach nowotworowych krwi.

Krew pępowinowa stanowi ważne źródło komórek macierzystych i można następnie przetrzymywać je praktycznie przez całe życie w jednym banków komórek macierzystych. Pobranie komórek z krwi obwodowej jest bezbolesne.

Można też pobrać komórki ze szpiku kostnego. Przy pobraniu komórek z krwi obwodowej dawca otrzymuje substancję hormonalną, która pobudza produkcję komórek, przez co można ją pobrać bezpośrednio z krwi.

Nieznani bohaterowie

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, pacjenci nie mają dostępu do danych o dawcy, którym zawdzięczają poprawę swojej sytuacji. Podobnie dawca i jego rodzina nie wiedzą, komu przysłużył się swoim zaangażowanie. Może być tylko pewien, że ten nieduży akt ludzkiej solidarności na pewno wart był więcej niż tysiąc pustych deklaracji. To właśnie tacy ludzie jak Ci bezinteresowni dawcy pozwalają uczynić nasz świat lepszym miejscem do życia.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Faktoring sprzyja płynności finansowej przedsiębiorstwa i pomaga uchronić się przed nieterminowymi kontrahentami.

Faktoring zdobywa coraz większą popularność, a jedną z chętniej zlecanych usług jest faktoring eksportowy. Ten rodzaj usługi faktoringowej jest oferowany...

Zamknij