Jak zaprzyjaźnić się z ludźmi w pracy?

Bez odpowiedniego wsparcia w miejscu pracy trudno zdobyć awans, stworzyć miłą atmosferę lub po prostu poczuć się komfortowo. Z tego powodu należy zapamiętać kilka zasad, które ułatwią zdobycie sympatii współpracowników. Być może znajomości z nowymi ludźmi okażą się na tyle wartościowe, iż nawet po zmianie miejsca pracy przetrwają prawdziwe przyjaźnie. A przyjaciół nigdy dużo…

 

Indywidualne traktowanie

 

Nikt nie lubi być ignorowany. Ludzkie ego jest na tyle rozbudowane, że wszelkie oznaki braku zainteresowania są wyłapywane niemal natychmiastowo. Zapamiętanie imion i nazwisk swoich kolegów z pracy na pewno pomoże zbudować z nimi zdrowe relacje oraz pokaże, że są traktowani jako indywidualne jednostki. A jeżeli dodatkowo zapamięta się takie szczegóły jak dzień urodzin to można być niemal pewnym, iż taka relacja na pewno wejdzie na wyższy poziom niż codzienne zdawkowe wymienianie przywitań.

 

Obmawianie i krytyka są zakazane

 

Nikt nie jest wspaniały. Każdy posiada wiele zalet oraz wad i podejmuje raz na jakiś czas błędne decyzje. O ile nie są to zachowania niszczące reputację innych osób lub ich mienie, o tyle nie powinno się obwiniać swoich współpracowników za plecami. Jeżeli istnieje jakiś problem należy poszukać rozwiązania. Być może dana osoba zmaga się z jakimś prywatnymi problemami lub po prostu nie jest świadoma, że jej zachowanie przeszkadza innym.

 

Portale społecznościowe

 

W dobie internetu niemal wszyscy dorośli mają konto założone na jakimś portalu społecznościowym. Dzięki temu można lepiej poznać zainteresowania swoich znajomych, a także napisać własne przemyślenia i podzielić się różnymi znalezionymi w sieci rzeczami. Paradoksalnie portale społecznościowe łączą ludzi i pozwalają im się lepiej poznać.

 

Donosy do szefa są bezwzględnie zabronione

 

Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego nikt nie przepada za osobami podtykającymi kierownictwu pod nos wszystkie błędy współpracowników. Takie zachowanie jest nieetyczne i na pewno nie pomoże zyskać grona przyjaciół w pracy. Z tego powodu warto powściągnąć swoje pragnienie awansu za wszelką cenę i traktować ludzi tak jak chciałoby się być samemu traktowanym.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy stosuje się gorset ortopedyczny?

Gorset ortopedyczny to rodzaj ortezy kręgosłupa, która ma na celu utrzymać go w określonej i bezpiecznej dla pacjenta pozycji. Wyrób...

Zamknij