Jak zdrowo się odżywiać

Lekarze biją alarm twierdząc, że społeczeństwo europejskie bez przerwy tyje. Utrzymanie odpowiedniej wagi, to w końcu nie tylko kwestia estetycznego wyglądu, ale także naszego zdrowia. To co jemy, ma wpływ na wygląd naszej cery, włosów oraz na samopoczucie. Otyłość jest zagrożeniem między innymi dla stawów czy serca. Warto zadbać o zdrowe odżywiane, niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku.

Pierwszą zasadą racjonalnego odżywiania się są regularne posiłki. Lepiej zjeść pięć małych porcji niż trzy ogromne. Organizm jest wtedy w stanie spalić szybciej kalorie. Powinniśmy jadać codziennie o tej samej porze, pamiętając o tym, że ostatni posiłek wolno spożyć nie później niż trzy godziny przed snem.

Lekarze krytykują jedzenie „w biegu” – na ulicy lub w barach szybkiej obsługi, a także przed telewizorem lub komputerem. Szczególnie przestrzegają jednak przed produktami, które są bardzo przetworzone, zawierają barwniki oraz konserwanty. Nie chodzi o to, żeby wszystkiego sobie odmawiać, ale znaleźć złoty środek.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Borelioza – groźna choroba odkleszczowa

Latem najczęstszymi miejscami wypoczynku są lasy, łąki, trawniki. Odpoczywamy na łonie natury, a przy okazji opalamy się, zbieramy grzyby, czy...

Zamknij