Jaki kojec dla dziecka?

Kojec jest zrobionym z siatki lub z drewna bezpiecznym miejscem, w którym dziecko może samo przebywać. Podczas zabawy malucha w zamkniętej przestrzeni, rodzice mogą posprzątać dom lub ugotować obiad. Wybierając najlepszy kojec, warto zwrócić uwagę na wiek dziecka. Jeśli maluch pełza lub zaczyna raczkować można go zostawić samego, jednak należy przychodzić od czasu do czasu i sprawdzać jak sobie radzi.

Do kojca warto przyzwyczajać dziecko już wcześniej. Można zostawiać je na parę minut i zobaczyć jak się bawi. Rozmiar i kształt (prostokąt, okrąg albo kwadrat) kojca zależy od miejsca, którym dysponują rodzice w domu. Warto również sprawdzić wagę kojca, który nie może być za lekki, by nie przewrócił się w czasie zabawy.

Kojec dla dziecka: drewniany czy z siatki?

Popularne są zarówno kojce z drewna, jak i z siatki. Drewniane kojce przypominają łóżeczka, jednak są od nich większe. Drewniane elementy należy zabezpieczyć, ponieważ dziecko może włożyć nóżki między szczebelki. Kojce z siatki mają twarde elementy, które są zabezpieczone materiałem. Podłoże boksu powinno być również wyłożone miękkim tworzywem.

Jak rozłożyć kojec dla dziecka?

Rozłożenie kojca dla dziecka jest bardzo proste. Wystarczy pozbyć się folii zabezpieczającej, a następnie wyjąć z opakowania wszystkie elementy. Boks należy chwycić rękami w połowie długości i rozciągnąć. Rozłożywszy boki, należy pchnąć spód do dołu.

Ile kosztuje kojec dla dziecka?

Cena kojca dla dziecka jest zależna od wielkości oraz materiału, z którego został wykonany boks. Zazwyczaj zagrody z siateczki kosztują około 200 złotych. Natomiast cena kojców, które mają również bramkę wynosi około 300-400 złotych. Jeśli rodziców nie stać na nowy boks, mogą przejrzeć również strony internetowe z używanymi kojcami. Ich cena jest niższa i wynosi ok. 100-150 złotych.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Eozynofile – co to jest?

Eozynofile to białe ciałka krwi. Do ich badania stosuje się morfologię, CRP oraz OB. Stężenie eozynofili poniżej normy może być...

Zamknij