Jaki monitor oddechu wybrać dla wcześniaka?

Dzieci urodzone przedwcześnie wymagają większej troski i zaangażowania ze strony młodych rodziców. Przyjście noworodka na świat na długo przed planowanym terminem wiąże się bowiem ze znaczną niedojrzałością i brakiem przystosowania do życia w pozabrzuszkowej rzeczywistości. Bezpieczeństwa maluszków urodzonych pomiędzy 22. a 37. tygodniem ciąży doskonale strzegą monitory oddechu nowej generacji.

Ważna rola monitora

Dzieci urodzone przez 37. tygodniem ciąży w znacznie większym stopniu niż noworodki urodzone o czasie są narażone na powikłania czasu okołoporodowego i noworodkowego. Częściej dochodzi do zespołu zaburzeń oddychania, większe jest także ryzyko wystąpienia Nagłej Śmierci Łóżeczkowej. Monitory oddechu nowej generacji dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Jak? Kontrolując ruchy noworodków i niemowląt, informując o wszelkich nieprawidłowościach, głośno alarmując, gdy przerwa w oddychaniu jest dłuższa niż 20 sekund.

Monitor do zadań specjalnych

Po jaki model monitora najczęściej sięgają rodzice dzieci urodzonych przedwcześnie? Po Babysense 5. Jest to jedyny monitor na rynku, który posiada certyfikat medyczny i jest stosowany przez profesjonalne placówki medyczne. Liczy i monitoruje oddech malucha przebywającego w łóżeczku. Ten nowoczesny, profesjonalny i precyzyjny monitor pod materac jest w pełni bezpieczny dla dziecka: nie posiada kabli, nie stwarza ryzyka zaplątania się dziecka w przewody, nie emituje żadnych fal, nie powoduje skutków ubocznych. Informuje o niskiej liczbie ruchów oddechowych głośnym sygnałem alarmowym- dając rodzicom czas na reakcję i podjęcie szybkich działań.

Snuza czy Babysense 5?

Jakie urządzenie sprawdza się lepiej? To zależy od rzeczywistych potrzeb rodziny. Dzieci, które często zmieniają miejsce snu (raz śpią w swoim łóżeczku, innym razem są usypiane w kołysce, a jeszcze innym- w wózku) będą pod doskonałą opieką tylko wtedy, gdy rodzice zdecydują się na przenośny monitor Snuza. Urządzenie jest zapinane do pieluszki lub ubranka noworodka, zapewniając mu bezpieczny sen niezależnie od pory dnia czy nocy oraz miejsca, w jakim dziecko aktualnie przebywa. Snuza jest wyposażona w system pobudzania wibracjami (uruchamia się, gdy przerwa w oddychaniu jest dłuższa niż 15 sekund) oraz głośny system alarmowy. Czuwa nad kondycją snu wcześniaka, a w razie wykrycia nieprawidłowości- daje rodzicom czas na natychmiastową reakcję.

Bezpieczny sen niemowląt, zwłaszcza tych urodzonych przed czasem, to suma kilku czynników. Jakich? Informacji o tym, jak dbać o wypoczynek najmłodszych, dostarcza m.in.  kampania społeczna Podaruj Dziecku Bezpieczny Sen www.podarujdzieckubezpiecznysen.pl

Więcej informacji o monitorach oddechu rodzice znajdą na: www.snuza.plwww.babysense-polska.pl

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wpływ mężczyzny na zdrowie przyszłego potomka

Odpowiedni sposób żywienia jest kluczowy nie tylko dla zdrowia mężczyzny, ale także – dla zdrowia przyszłych potomków. Do tej pory...

Zamknij