Jakie ćwiczenia wykonywać, żeby schudnąć?

U progu wakacje wiele osób chce się pozbyć nadprogramowych kilogramów. Zaczynają przeszkadzać im wałeczki tłuszczu zgromadzone w różnych częściach ciała – zwłaszcza na brzuchu i biodrach. Wpisują więc w wyszukiwarki hasła typu „jakie ćwiczenia żeby schudnąć”.

 

Odchudzanie to zmiana filozofii życia

 

Perspektywa pojawienia się na plaży w bikini czy slipach działa na niektórych bardzo mobilizująco. Żeby jednak całe przedsięwzięcie, tj. odchudzanie, miało sens, musi być przeprowadzone z głową. Warto zmienić nawyki na stałe. Dlaczego? Powrót do dotychczasowych zwyczajów oznaczać będzie ponowne przybranie na wadze.

Musimy przyswoić sobie filozofię zdrowego trybu życia polegającą na systematycznym podejmowaniu aktywności fizycznej, unikaniu produktów szkodliwych i odżywianie się zgodne z zasadami zbilansowanej diety.

Takie podejście gwarantuje, że utrzymamy pożądaną wagę, będziemy zdrowi, zminimalizujemy ryzyko poważnych chorób, które zwykle dotykają osoby nieaktywne i mające nadwagę. Chodzi m.in. o nadciśnienie tętnicze, niewydolność układu krążenia, chorobę wieńcową, miażdżycę, chorobę niedokrwienną serca. Przestrzeganie powyższych zasad zapewni nam dobre samopoczucie, które przecież jest najbardziej pożądanym stanem egzystencji.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Forum praktycznej stomatologii – polecane dla dentystów

W sieci istnieje wiele stron. Większość z nich jest jednak nieprzydatna, małowartościowa, czy wręcz szkodliwa. Tylko nieliczne stanowią źródło cennych,...

Zamknij