Jakie prezerwatywy wybrać?

Przed kupnem kondomu dobrze jest sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na lateks. Warto dopasować rozmiar prezerwatywy do długości penisa. Na rynku jest wiele rodzajów kondomów: prążkowane, z wypustkami lub z prążkami. Coraz popularniejsze są też prezerwatywy dla kobiet – femidom.

Na co zwrócić uwagę wybierając prezerwatywę?

Przed kupnem prezerwatywy, należy wiedzieć, że nie jest się uczulonym na lateks. Te osoby muszą zaopatrzyć się w produkty poliuretanowe lub z jagnięcej skóry. Jeśli kupuje się prezerwatywy z zamiarem seksu analnego, należy nabyć te o grubszej strukturze. Ciekawym urozmaiceniem doznania seksualnego są produkty z wypustkami, bruzdkami lub prążkowane. Dla osób lubiących pobudzanie zmysłu zapachu podczas seksu, dobrym pomysłem są prezerwatywy o smaku owoców, np. bananowe czy truskawkowe. Te produkty wolą też partnerki lubiące seks oralny. Najnowsze prezerwatywy są maksymalnie cienkie, tak aby kochankowie jak najmniej czuli ich obecność.

Rodzaj prezerwatywy ze względu na rozmiar penisa

Ważnym elementem w doborze prezerwatywy jest rozmiar penisa. Zbyt mały kondom będzie uciskał prącie oraz jest duża szansa, że pęknie podczas stosunku. Za duża prezerwatywa często zsuwa się, co jest nieprzyjemnym elementem podczas seksu. Rozmiar kondomu jest podany na opakowaniu, najczęściej obwód waha się od 49 do 57 mm. Przed wyborem prezerwatywy dobrze jest więc zmierzyć swojego członka w czasie wzwodu. Dla osób, które nie mają doświadczenia w życiu seksualnym skierowane są kondomy o zwiększonej dawce środka plemnikobójczego.

Prezerwatywy dla kobiet

Coraz popularniejsze stają się prezerwatywy dla kobiet – femidom. Produkt jest wykonany z poliuretanu i z obu stron jest zakończony pierścieniem. Okrąg z zewnątrz chroni partnerów przed zakażeniem chorobą weneryczną, a wewnętrzny służy swobodnemu włożeniu prezerwatywy do pochwy. Produkt jest nawilżony środkiem plemnikobójczym i ma około 17 cm długości. Znaczną różnicą femidomu w stosunku do klasycznych prezerwatyw jest to, że można ją nałożyć do 8 godzin przed stosunkiem. Wiele kobiet jednak skarży się na dyskomfort, który wiąże się z krępującym uczuciem. Cena opakowania około 20 zł.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to jest pierwsza pomoc?

Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje się w przypadku nagłego zagrożenia zdrowia bądź życia. Może je podjąć każdy, stosując powszechnie...

Zamknij