Jakie są dobre wózki dla dziecka?

Wózki dla dzieci dzielą się na trzy typy: gondole, wózki wielofunkcyjne oraz spacerówki. Gondola jest przeznaczona głównie dla maluchów, które nie potrafią jeszcze siadać. Głębokość oraz przestronność wnętrza wózka sprawia, że dziecko może spokojnie spać w czasie spacerów. Gondole są idealne na każdą porę roku, chronią zarówno przed słońcem, jak i deszczem oraz wiatrem.

Z wózka wielofunkcyjnego można zrobić nosidełko lub fotelik samochodowy. Rozkładają się również do klasycznej gondoli, w której maluch może leżakować. Spacerówki są przeznaczone dla dzieci, które mogą już siadać. Łatwo się nimi manewruje, ponieważ są lekkie i wygodne w użytkowaniu. Spacerówkę można rozłożyć, tak by wozić dziecko w pozycji leżącej.

Wózki dla dzieci – jak wybrać?

Dobre wózki dla dziecka powinny mieć cztery obrotowe koła, ponieważ trójkołowce mogą się wywrócić. Dzięki obrotowym kołom, łatwiej będzie manewrować pojazdem. Dodatkowo koła powinny mieć szerokie opony, które nie zakopią się w piachu na piaskownicy oraz łatwo się zdejmują, aby bez problemu włożyć wózek do samochodu. Warto również kupić wózek, który ma zdejmowane obicia, ponieważ łatwiej będzie je prać i utrzymać wózek w jak najlepszym stanie. Dobre wózki posiadają także koszyk na dole pojazdu, w którym jest dużo miejsca na rzeczy potrzebne do przewijania oraz karmienia malucha w trakcie spaceru. Przy wyborze wózka warto zwrócić również uwagę na dodatkowe gadżety proponowane do wózka, takie jak parasolka, podwójny daszek budki czy folia przeciwdeszczowa.

Ile kosztuje dobry wózek dla dziecka?

Dobry wózek dla dziecka może kosztować od kilku do kilku tysięcy złotych. Cena gondoli zaczyna się od 300 złotych. Wózek wielofunkcyjny kosztuje około 1500 złotych, natomiast spacerówka – między 150 a 1000 złotych.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
HCV – co to jest?

Wirus HCV powoduje wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C). Chorobą można się zarazić poprzez kontakt z krwią chorej osoby,...

Zamknij