Jakie soczewki kontaktowe wybrać dla wrażliwych oczu?

Osoby z wrażliwymi oczami bądź skłonnością do alergii nie muszą rezygnować z noszenia soczewek. Nowoczesne soczewki kontaktowe wykonane są z lekkich materiałów o dużej przepuszczalności powietrza, które zapewniają komfort przez cały dzień. Idealnym rozwiązaniem dla wrażliwych oczu są soczewki jednodniowe. Codzienna wymiana ich na nowe powoduje, że noszenie soczewek jest bardziej higieniczne i zmniejsza ryzyko infekcji i podrażnień oczu.

 

Soczewki kontaktowe hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe

 

Nowoczesne szkła kontaktowe Ultraflex powstały z myślą o wrażliwych oczach. Wykonane są z delikatnych hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych materiałów, które szybko dostosowują się do kształtu gałki ocznej i są całkowicie niewyczuwalne na oku. Soczewki kontaktowe przepuszczają dużą ilość tlenu, dzięki czemu oko swobodnie oddycha przez cały dzień i jest odpowiednio nawilżone. Materiał, z jakiego wykonane są szkła korekcyjne, jest całkowicie neutralny i bezpieczny dla ludzkiego oka.

 

Soczewki jednodniowe dla wrażliwych oczu

 

Soczewki kontaktowe jednodniowe to dobre rozwiązanie dla oczu wrażliwych i skłonnych do podrażnień. Przeznaczone są do jednorazowego użytku, dlatego nie wymagają codziennego czyszczenia i pielęgnacji. Soczewki jednodniowe przed snem należy zdjąć z oczu i wyrzucić do kosza, a rano założyć na oczy nową parę. Codzienna wymiana soczewek kontaktowych na nowe to najbardziej higieniczne rozwiązanie, które zmniejsza ryzyko infekcji i podrażnień oczu, a także przedostania się do ich wnętrza zanieczyszczeń i chorobotwórczych drobnoustrojów. Należy także pamiętać, aby przed aplikacją szkieł kontaktowych zawsze dokładnie umyć ręce oraz osuszyć, najlepiej niestrzępiącym się ręcznikiem.

 

Jak dbać o wrażliwe oczy?

 

Nadwrażliwość oczu może powodować wiele czynników, np. przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, wielogodzinna praca przed komputerem a nawet niewyspanie czy przemęczenie. Osoby o wrażliwych oczach mogą wybrać miękkie soczewki silikonowo-hydrożelowe ze składnikiem nawilżającym, który dodatkowo będzie ochraniać gałkę oczną przed nadmiernym wysuszaniem. Oprócz doboru odpowiednich szkieł kontaktowych warto zadbać również o pielęgnację oczu. U okulisty można kupić specjalne krople nawilżające przeznaczone dla osób, które noszą soczewki kontaktowe.

 

Zobacz też: astygmatyzm rogówkowy na czym polega?

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Witamina C pomocna przy przeziębieniu

Jak powszechnie wiadomo witamina C jest najlepszym pomocnikiem  albo i nawet lekiem na przeziębienie. Pomaga szybko wrócić do zdrowia, wspomaga...

Zamknij