Kiedy jest Dzień Ojca

Dzień Ojca jest obchodzony w Polsce 23 czerwca. To dobry czas, żeby okazać tacie wyrazy wdzięczności i podziękować mu za wychowanie. Do życzeń można dołączyć mały podarunek, na przykład butelkę whisky. Warto również spędzić ten dzień inaczej niż przez resztę roku: zabrać tatę na mecz, pojechać z nim na ryby lub po prostu pomóc mu w ogrodzie.

Co kupić na Dzień Ojca

Prezent dla mężczyzny często sprawia większe problemy niż prezent dla kobiety. Wiele osób nigdy nie ma pomysłu, co kupić tacie na Dzień Ojca. Panowie nie noszą biżuterii, nie używają kosmetyków i nie przepadają za gadżetami do domu. W dodatku nie ucieszą się też z kwiatów i czekoladek – to podarunki zarezerwowane dla kobiet i dziewczyn. Najłatwiejsze rozwiązanie to zakup dobrego alkoholu, na przykład whisky, koniaku czy wina. Prezent można wypić od razu, z okazji Dnia Ojca lub odłożyć na inne ważne wydarzenia. Ojcowie z poczuciem humoru z pewnością docenią także śmieszne prezenty, takie jak koszulki i kubki z napisami. Ciekawe propozycje na Dzień Taty to na przykład nadruk „Mam piękną córkę, ale mam też broń, łopatę i alibi” albo T-shirt supermana w wersji dla ojców (supertata). 23 czerwca można także skorzystać z propozycji prezentów dla mężczyzn, które sprawdzają się na imieniny, urodziny czy święta. Są to na przykład zestawy kosmetyków, książka, krawat, zegarek, portfel, pasek, słuchawki, golarka elektryczna lub ubrania.

Co zrobić na Dzień Ojca

Dzień Ojca to doskonała okazja, żeby spędzić więcej czasu z tatą. Warto wziąć wtedy urlop w pracy i zaplanować coś niecodziennego. Ciekawą propozycją jest na przykład powrót do czasów dzieciństwa. Dobrze jest przypomnieć sobie najlepsze chwile z przeszłości – na przykład wspólne chodzenie na mecze piłkarskie, wędkowanie, wycieczki za miasto czy wizyty w teatrze. Dzień Ojca to dobra okazja, żeby to powtórzyć. Czasami wystarczy po prostu odwiedzić tatę i pomóc mu w domowych obowiązkach, na przykład koszeniu trawy czy sprzątaniu garażu – na pewno to doceni. Osoby, które chcą spędzić Dzień Ojca w sposób oryginalny, mogą skorzystać z takich propozycji, jak:

  • przejażdżka sportowym samochodem, monster truckiem, czołgiem lub zabytkowym autem,
  • nauka gry w golfa, tenisa, squasha,
  • lot awionetką, motolotnią, szybowcem, myśliwcem lub balonem,
  • pobyt na strzelnicy i nauka strzelania z broni palnej,
  • wspólny rejs,
  • sporty ekstremalne – skok na bungee lub ze spadochronem,
  • wizyta w tzw. pokoju furii, gdzie można wyładować negatywne emocje.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Endokrynolog – co leczy?

Lekarz endokrynolog zajmuje się schorzeniami układu dokrewnego, czyli zaburzeń hormonalnych. Do endokrynologa należy się udać w przypadku podejrzenia zaburzeń endokrynologicznych,...

Zamknij