Kiedy można przenieść numer?

Przeniesienie numeru to zabieg bardzo korzystny, ponieważ operatorzy kuszą nowych klientów atrakcyjnymi bonusami. Pozostawanie wiernym jednemu dostawcy usług telekomunikacyjnych jest zasadne tylko wówczas, gdy pakiety można na bieżąco dostosowywać do własnych potrzeb, w przeciwnym wypadku warto zmienić operatora. Warto wykorzystywać promocje i rabaty

 

Najlepszy moment na transfer numeru

 

Przeniesienie numeru do innego operatora w trakcie trwania umowy jest możliwe tylko wówczas, gdy zachowane zostaną odpowiednie terminy. Wszystkie informacje dotyczące tego, kiedy można złożyć wypowiedzenie, znajdują się w umowie, dlatego przed podjęciem decyzji o transferze konieczne jest zapoznanie się z jej zapisami. Pominięcie tych kwestii może skutkować koniecznością opłacania dwóch abonamentów jednocześnie zarówno u starego, jak i nowego operatora. Ponadto rezygnacja z dotychczasowego zobowiązania przed terminem może być przyczyną nałożenia kar umownych. Posiadacze telefonu na kartę nie muszą się obawiać takich sytuacji. Taryfa prepaid umożliwia przeniesienie numeru niemal w każdej chwili. Najlepiej jednak zrobić to po wykorzystaniu wszystkich środków dostępnych na koncie, aby nie przepadły.

Należy pamiętać, że numer przypisany danej osobie jest jej własnością, w związku z czym można go przenieść bez względu na rodzaj taryfy u obecnego operatora. W przypadku wątpliwości związanych z najlepszym terminem na dokonanie transferu najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta nowego operatora. Konsultant powinien udzielić wszystkich niezbędnych informacji w tym temacie.

 

Jak przenieść numer?

 

Wiele osób obawia się przeniesienia numeru do innego operatora ze względu na przekonanie o nadmiernej i zawiłej biurokracji towarzyszącej całemu przedsięwzięciu. Nie jest to jednak prawda. Wiodący dostawcy usług telekomunikacyjnych dbają o to, aby transfer był prosty i szybki. Aby dokonać przeniesienia numeru, wystarczy złożyć wniosek oraz podpisać dokumenty, w których wyraża się zgodę na przejęcie procedury.

 

Jak wybrać najlepsza ofertę?

 

Poszukiwania atrakcyjnych cenowo i pakietowo ofert najlepiej rozpocząć przez internet. Taki sposób jest zdecydowanie najprostszy, ponieważ szybko można zorientować się i porównać interesujące oferty. Często na stronach www znajdują się promocje nie dostępne w salonach stacjonarnych. Przez Internet można również od razu złożyć wniosek u nowego operatora o przeniesienie numeru. Cała dokumentacja zostanie dostarczona pod wskazany w formularzu adres, wystarczy potwierdzenie tożsamości, odręczny podpis i gotowe. Na finalizację transferu czeka się maksymalnie 4 dni robocze.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Po czym poznać dobrą klinikę stomatologiczną?

Wybór kliniki stomatologicznej nie zawsze jest prosty. Poza doświadczeniem lekarza dentysty duże znaczenie ma miła atmosfera i przyjazne podejście do...

Zamknij