Kiedy należy pójść do urologa?

Nie każdy wie, że urolog, to chirurg, który specjalizuje się w schorzeniach narządów moczowo – płciowych. Pacjentami urologów są przede wszystkim mężczyźni. Urolog często interweniuje poprzez zabiegi dróg moczowych w tym cewki moczowej, moczowodów, pęcherza,  gruczołu krokowego.

Problemy wymagające konsultacji z urologiem, to bez wątpienia prostata i kłopoty z oddawaniem moczu. Pacjenci często cierpią na rozrost gruczołu krokowego, czyli tzw. BPH. Ta nieprzyjemna dolegliwość wiąże się w najgorszych przypadkach z zatrzymaniem moczu i może prowadzić nawet do śmierci. Pacjenci chorujący na BPH często mają uczucie parcia na mocz, które można leczyć za pomocą tabletek, a w ciętych sytuacjach operacyjnie.

Warto udać się do urologa w dużym mieście. W Warszawie jest duży wybór wybitnych specjalistów tej dziedziny. O wizytach u urologa powinni pamiętać zwłaszcza panowie w dojrzałym wieku, którzy nada pragną cieszyć się zdrowiem i bogatym życiem seksualnym.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Borelioza – groźna choroba odkleszczowa

Latem najczęstszymi miejscami wypoczynku są lasy, łąki, trawniki. Odpoczywamy na łonie natury, a przy okazji opalamy się, zbieramy grzyby, czy...

Zamknij