Kiedy udać się do okulisty

Prowadzenie samochodu i długotrwała praca przy komputerze, to czynności, które wymagają od nas dbania o nasz narząd wzroku. W dzisiejszych czasach, z powodu komputeryzacji i  popularności tv coraz młodsze dzieci mają problemy ze wzrokiem.

Bóle oczu, zmiany w jakości widzenia, częste mruganie, mrużenia oczu w czasie lektury, stany zapalne spojówek i powiek, to objawy kwalifikujące do niezwłocznej wizyty u okulisty. Lekarze podkreślają rolę profilaktyki w leczeniu chorób oczu. Wiele schorzeń  jest podstępnych i przebiega bezobjawowo. Przykładem tego typu choroby jest jaskra, które może odprowadzić do całkowitego zaniku wzroku. Wykryta wcześnie pozwala zatrzymanie choroby prostymi metodami, jak podawanie kropel.

Dzięki badaniu pola ostrości widzenia, okulista jest w stanie wyeliminować ryzyko innych chorób.  Cukrzyca, nadciśnienie oraz choroby tkanki łącznej powodują również zmiany w narządach wzroku.

Profilaktyczne badania u okulisty powinno wykonywać się raz na 3 lata. Jeśli mamy wadę wzroku, częstotliwość wizyt zależy od zaleceń lekarza.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak rozwiązać problem uzależnień

Duża część naszego społeczeństwa boryka się z różnego rodzaju uzależnieniami.  Aby móc im zapobiegać należy po pierwsze pokonać stereotypy. Niektórzy...

Zamknij