Kino letnie w Warszawie – przewodnik po miejscach

Kino letnie w Warszawie – przewodnik po miejscach

 

Wakacje to czas, w którym można skorzystać z bardzo ciekawej możliwości uczestniczenia w seansach filmowych na świeżym powietrzu. Kino plenerowe to inicjatywa w ramach Filmowej Stolicy Lata z powodzeniem realizowana od wielu lat na terenie Warszawy. W zależności od preferencji dotyczących gatunku, można wybierać spośród wielu możliwości. Często w kinach plenerowych odbywają się cykle seansów tematycznych, np. komediowych, dokumentalnych, romantycznych, itp.

 

Kino letnie – filmowa wycieczka do Warszawy

 

Podróż w celu wzięcia udziału w maratonie filmowym na świeżym powietrzu to ciekawy pomysł na motyw przewodni wyprawy. Osoby, które wybierają się do stolicy na kilkudniową wycieczkę wcześniej powinny znaleźć komfortowe miejsce do snu i odpoczynku. Noclegi w Warszawie, które są zlokalizowane w centrum miasta, to najlepszy wybór, ponieważ większość seansów odbywa się właśnie tam, natomiast dotarcie do bardziej oddalonych miejsc nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

 

Kino plenerowe w Warszawie – lokalizacje i dni projekcji

 

Wybierając się na seans filmowy pod gołym niebem, trzeba wziąć pod uwagę to, że tego rodzaju imprezy są darmowe i m. in. dlatego cieszą się ogromną popularnością. Z tego względu warto przybyć na miejsce minimum 15-20 minut przed seansem, aby zająć wygodne miejsce. Można też wziąć ze sobą koc lub ciepły sweter i środek na komary. Często w pobliżu wydarzenia rozstawione są food trucki i rozdawany jest darmowy popcorn. Pokazy najczęściej rozpoczynają się o godzinie 20:30 lub 21:00.

 

Lista miejsc, w których w czasie wakacji odbywają się plenerowe pokazy filmowe:

  • poniedziałki: Bulwar Flotylli Wiślanej – cykl filmowy “Luna nad Babim Latem”,
  • wtorki: Amfiteatr Bemowo, Pole Mokotowskie, Park nad Balatonem, Bulwar Flotylli Wiślanej, Prochownia – ul. Czarnieckiego 51,
  • środy: Kamionkowskie Błonia Elekcyjne, Ogród Saski, Muzeum Historii Żydów Polskich, Kino Letnie Lolka – ul. Rokitnicka 20,
  • czwartki: Kopa Cwila, Metro Słodowiec, Park Polińskiego, Urząd Dzielnicy Rembertów, Wola Park – Park Ulricha,
  • piątki: Centrum Nauki Kopernik, Park Czechowicki, Muszla koncertowa, Park Henrykowski, Stawy Brustmana,
  • soboty: Kępa Potocka, Plac Trynopolski, Urząd Dzielnicy Wilanów, Stawy Cietrzewia na Skoroszach,
  • niedziele: Plaża Romantyczna, Park Bródnowski, Osiedle Astronautów, Dorożkarnia, Dach Domu Kultury Seniora przy ul. Pawlikowskiego 2.

 

Pokazy przy Filmotece Narodowej na ul. Wałbrzyskiej 3/5 – odbywają się we środy i w piątki, a na Górce Szczęśliwickiej w czwartki i piątki. Natomiast na Placu Hallera można uczestniczyć  w pokazach specjalnych w różne dni tygodnia.

 

Ponadto na wielkiej polanie w Parku Szymańskiego w wakacje w każdy piątek o godzinie 21:00 wyświetlane są filmy w ramach Włoskiego Lata Filmowego.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ile kosztuje przerejestrowanie auta?

Osoby, które decydują się zakup samochodu z "drugiej ręki" muszą być świadomi, że nowy właściciel ma obowiązek zarejestrowania pojazdu w...

Zamknij