Klinika stomatologiczna – jak wybrać?

Przy wyborze kliniki stomatologicznej, w której zdecydujemy się na leczenie zębów, należy kierować się doświadczeniem lekarza.

 

Jaką klinikę stomatologiczną wybrać?

 

Większości osób wizyta u stomatologa kojarzy się z dyskomfortem, bólem i strachem. Są to na tyle nieprzyjemne skojarzenia, że niektórzy unikają leczenia lub odkładają je na ostatnią chwilę. Często przyczyną lęku są negatywne doświadczenia z przeszłości. Dobrze wiedzieć, że wizyta u dentysty może przebiegać bezstresowo i bezboleśnie. Warunkiem jest odpowiedni wybór kliniki stomatologicznej lub ortodontycznej.

 

Przed zapisaniem się na wizytę stomatologiczną lub ortodontyczną warto zasięgnąć opinii innych osób. W tym celu można wpisać jej nazwę, np. „Ortodonta Ursus” w wyszukiwarkę internetową, gdzie wyświetlone zostaną oceny pacjentów wraz z komentarzami. Należy przy tym pamiętać, że nie zawsze są one obiektywne.

 

Inną ważną kwestią przy wyborze kliniki stomatologicznej są usługi i terapie, które oferuje. Najlepiej zdecydować się na taką, która proponuje wielopoziomowy zakres usług, ponieważ w przypadku potrzeby rozszerzenia leczenia nie będzie trzeba szukać innej placówki. Dobrze jest, jeżeli poza leczeniem klinika oferuje również zabiegi diagnostyczne, np. zdjęcie rentgenowskie (RTG) zębów. Informacje na ten temat można uzyskać na stronie internetowej ośrodka. Często znajduje się tam również wykaz specjalistów z konkretnej dziedziny, którzy przyjmują w danej klinice stomatologicznej. Warto zwrócić również uwagę na cennik oraz możliwość leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Klinika stomatologiczna powinna znajdować się w dzielnicy miasta, do której dojazd samochodem, autobusem jest ułatwiony i nie zajmuje dużo czasu. Ma to duże znaczenie w przypadku, kiedy ból zęba pojawia się nagle i wymagana jest pilna interwencja dentystyczna.

 

Czym kierować się przy wyborze dentysty?

 

Przy wyborze konkretnego lekarza stomatologa warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie i umiejętności. Poza tym, że dentyści zdobywają wiedzę na studiach, pracując w zawodzie, korzystają z innych form dokształcania się: kursów, konferencji i specjalizacji. Dzięki temu lekarz jest na bieżąco ze zmieniającymi się standardami leczenia. Ważna jest także praktyka. Poświadczeniem umiejętności są certyfikaty i dyplomy.

 

Decydując się na dentystę, pacjenci kierują się opiniami bliskich osób. Często wracają do tego lekarza, u którego wizyta przebiegła w miłej atmosferze, bez stresu i bezboleśnie. Dobre wrażenie sprawia stomatolog cierpliwy, taki, który potrafi wytłumaczyć pacjentowi istotne i niezrozumiałe kwestie. Ważne jest również kompleksowe podejście do leczenia.

 

Należy zwrócić również uwagę na sam wygląd gabinetu dentystycznego. Powinien być czysty i sprzątany po każdym pacjencie. Wybieramy taką klinikę, w której sprzęt jest w miarę nowy, ponieważ nowoczesne technologie uwzględniają i znacząco wpływają na komfort pacjenta.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zalety telefonu na kartę

Telefon prepaid, czyli „na kartę”, to najlepszy sposób na maksymalną kontrolę nad finansami. W każdej chwili można również zmienić operatora...

Zamknij