Kołdra, która nie alergizuje

O tym jak ważne jest zdrowia niemowląt wie każdy świeżo upieczony rodzic. Już od pierwszych dni życia dziecka możemy zaoferować mu nie tylko najlepsze łóżeczko, wózek czy ubranka, ale także pościel, która zagwarantuje mu zdrowy i spokojny sen.

Pod czułą opieką alpaki

my-alpaca

Alergie i uczulenia są bardzo częstym problemem u małych dzieci. Najbliższe otoczenie niemowląt powinno być czyste i pozbawione wszelkich pyłków czy roztoczy. Łóżko, w którym śpi dziecko to bardzo ważny element pokoju maluszka. Warto zapewnić mu pościel, która nie uczuli i nie podrażni delikatnej skóry.
Inwestycją w zdrowie dziecka jest kołdra z wypełnieniem w postaci włókna z runa alpaki. Włókno to jest hipoalergiczne, nie uczula, nie powoduje podrażnień, jest za to ciepłe, niezwykle lekkie, nie zawiera lanoliny ani żadnych chemicznych dodatków.
Kołdra, np. http://www.myalpaca.pl/produkt/koldra/, bardzo dobrze chroni przed chłodem, ale równocześnie nie pozwoli, aby dziecko się przegrzało. Kołdra jest pikowana (robota ręczna) w taki sposób, aby ciepło rozchodziło się równomiernie, a także dostosowuje się do ciepłoty ciała osoby, która pod nią śpi. Każda kołdra z włóknem alpaki pokryta jest ręcznie tkaną, 100% bawełną naturalną, która charakteryzuje się wysoką gładkością i gęstością.

Runo z wysokich Andów

Alpaki to łagodne stworzenia, które służą człowiekowi od ponad 6000 lat. Żyją wysoko w Andach i muszą znosić zmienne temperatury i kapryśną pogodę. Świetne wytrzymują trudne warunki klimatyczne i doskonale przystosowują się do niskich temperatur. Ich runo jest niezwykle ciepłe, delikatne i bardzo cienkie. W hodowli są łatwe i niewymagające; są czyste i nie mają zapachu. Alpaki to zwierzęta miłe i bardzo ciekawskie. Dzięki łagodnemu usposobieniu – alpaki są pozbawione agresji – stanowią dobre towarzystwo dla dzieci. Coraz częściej pojawiają się jako uzupełnienie terapii autyzmu czy ADHD. Dzieciom miło śpi się pod kołderkami, kiedy wiedzą, że runo podchodzi od przyjaznego i bardzo puchatego stworzenia, które w hodowli otaczane jest należytym szacunkiem i opieką.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ile jajek można jeść w tygodniu?

W ostatnim czasie bardzo łatwo zauważyć nową modę. W odróżnieniu od innych, przemijających i często nic nie znaczących trendów, zdrowe...

Zamknij