Kosmetyki dobierajmy do typu cery

Jeśli wejdziemy do jakiejkolwiek drogerii, może nas nieco przytłoczyć ilość kolorowych butelek i słoiczków – wszystkie zawierają wszak cudowne preparaty, które zagwarantują piękno, jędrność i młodość naszej skóry.

Zanim odnajdziemy idealny dla siebie kosmetyk trzeba by przez długi czas testować poszczególne rozwiązania, a i tak nie mamy pewności, dotyczącej skuteczności wybranych środków. Zanim wybierzemy odpowiedni preparat warto poznać typ naszej skóry – może nam w tym pomóc dermatolog, kosmetyczka, a także czasem pani w aptece lub w sklepie.

Wówczas koniecznie dobierajmy kosmetyki, które odpowiadają na specyficzne potrzeby naszej skóry, ponieważ skóra sucha potrzebuje zupełnie innej pielęgnacji niż skóra tłusta i z problemami trądzikowymi.

Dobór kremów

Warto kremy dobierać także do naszego wieku – dwudziestolatce niekoniecznie dobrze posłuży bowiem krem dla pań po sześćdziesiątce. Dobrym pomysłem jest także zakup całej serii kosmetyków jednej firmy – wówczas możemy mieć nadzieję, że tonik, mleczko, krem (itp.) są dopasowane do siebie pod względem składników i uzupełniają swoje działanie.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdrowie oraz uroda u mężczyzn

Jeszcze do niedawna zdecydowana większość mężczyzn jak ognia wystrzegała się dbania o siebie. Oczywiście jest to bardzo nieodpowiednie, ponieważ mężczyzna...

Zamknij