Które fryzury będą modne w 2017

W 2017 roku modne będą naturalne i delikatne cięcia, po których fryzura nie będzie wymagała czasochłonnej stylizacji. Niezależnie od długości włosów, ważny element fryzury dla pań to przede wszystkim grzywka – prosta i opadająca na oczy lub delikatna zaczesana na bok i postrzępiona. Modna fryzura męska to krótko ścięte boki, przy pozostawieniu dłuższych włosów na czubku głowy. Owalną twarz podkreśli lekka fryzura odsłaniająca czoło, a okrągłą wysmuklą dłuższe, opadające na ramiona kosmyki.

Damskie fryzury do owalnej twarzy

Delikatną i proporcjonalną owalną twarz najlepiej eksponować, odkrywając czoło, np. poprzez związanie włosów w koński ogon. Pocieniowanie kosmyków na całej długości nada fryzurze lekkości. Wysokie czoło podkreśli grzywka odpadająca delikatnie na bok głowy. Najpopularniejsze fryzury dla krótkich włosów u osób z owalnym typem twarzy to np. fale z grzywką na bok lub proste kosmyki zaczesane do tyłu. Osoby o krótkich włosach mogą inspirować się chłopięcą fryzurą prześlicznej Winony Ryder, która zagrała Susannę w „Przerwanej lekcji muzyki” lub Marion Cotillard, odtwórczyni roli Mal w hicie kinowym „Incepcja”. Gwiazda wystąpiła tam w zwiewnej i subtelnej fryzurze z lekko pofalowanymi końcami. Średniej długości włosy można związać w ciasny kok, a na środku głowy zrobić przedziałek. Fryzury z długich włosów to wysoki kucyk, warkocz dobierany od czubka głowy i zaczesany do tyłu lub luźno opadające na ramiona kosmyki z wyeksponowaniem czoła.

Fryzury do okrągłej twarzy

Okrągłą twarz wyszczupli dłuższa fryzura, np. włosy rozpuszczone do ramion. Miłośniczki krótkich włosów mogą zdecydować się na mocno postrzępionego boba z końcami zachodzącymi na policzki. Do zaokrąglonych policzków nie pasuje grzywka zasłaniająca czoło ani upięcia odsłaniające uszy. Okrągłe rysy twarzy można ładnie podkreślić poprzez uniesienie lekko włosów u nasady i pozostawienie ich rozpuszczonych, swobodnie opadających na policzki.

Modne krótkie fryzury 2017 dla panów

Najpopularniejsza męska fryzura w sezonie 2017 to krótko wygolone boki przy pozostawieniu góry na długość około 8 centymetrów. Inspiracją dla panów może być wygląd Brada Pitta w dramacie wojennym „Furia”. Na włosy najlepiej nałożyć pastę modelującą, zaczynając od tyłu głowy, zaczesując kosmyki do przodu, pozostawiając je jednocześnie w lekkim nieładzie. Ostre cięcia boków i dłuższa góra preferowane są także przez piłkarzy. Olivier Giroud, napastnik z Arsenalu, na boisku chętnie prezentuje się w modnej i męskiej fryzurze.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Endokrynolog – co leczy?

Lekarz endokrynolog zajmuje się schorzeniami układu dokrewnego, czyli zaburzeń hormonalnych. Do endokrynologa należy się udać w przypadku podejrzenia zaburzeń endokrynologicznych,...

Zamknij