Laserowe usuwanie żylaków

Jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości jest choroba układu żylnego, zwana żylakami. Żylaki powstają wówczas, gdy przepływ krwi w żyłach jest nieprawidłowy. Choroba ta daje nie tylko niekorzystne efekty estetyczne. Nie leczone żylaki poważnie nadwyrężają nasze zdrowie. Co powinno nas zaniepokoić?

O zbadanie stanu swoich żył w kończynach dolnych (bo tam właśnie rozwija się to schorzenie), powinniśmy zatroszczyć się wtedy, gdy odczuwamy często zmęczenie i ciężkość nóg. Początkowymi objawami żylaków, są czarne punkty i cienkie pajączki, wykwitające na łydkach. W pełni rozwinięte żylaki mają postać ciemnych szlaków żylnych, które wystają poza skórę. Zaniedbanie żylaków prowadzi do najgorszego i najtrudniejszego w leczeniu stadium choroby, jaką jest ich owrzodzenie. Jakiś czas temu, osoby cierpiące na żylaki miały jedno wyjście.

By odzyskać zdrowie, musiały poddać się operacji chirurgicznej, po której czas rekonwalescencji jest dość długi. Wymaga bowiem zrośnięcia się przeciętych tkanek, zagojenia i zabliźnienia ran. Znacznie łatwiejsze, szybsze i o wiele mniej inwazyjne, jest laserowe usuwanie żylaków. Zabieg ten polega na użyciu wiązki laserowej do zamykania uszkodzonych żył. Uszkodzona przez światło lasera chora żyła, ulega obkurczeniu, skutkiem czego zostaje zamknięta. Cały zabieg trwa 30 minut i może obejmować obie kończyny.

Zaraz po zabiegu, trzeba trochę pochodzić w specjalnych pończochach uciskowych. Laserowe usuwanie żylaków, obywa się bez przecinania i zszywania tkanek, dzięki czemu nie trzeba korzystać ze zwolnienia lekarskiego. Następnego dnia po zabiegu można iść do pracy. Po usuwaniu żylaków metodą laserową nie pozostają żadne ślady. Nie ma też potrzeby stosowania ogólnych środków znieczulających, które – jak wiadomo – nie zawsze korzystnie działają na zdrowie. Osobom wrażliwym na ból oferuje się znieczulenie miejscowe. Brzydkie i szkodliwe żylaki, znikają w kilka dni po zabiegu. Po laserowym usuwaniu żylaków, trzeba trochę uważać na siebie, to znaczy nie porywać się na ciężkie prace fizyczne.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostre zapalenie ucha środkowego

Narząd słuchu, tak ważny dla każdego człowieka, narażony jest na szereg czynników mogących prowadzić do komplikacji zdrowotnych i zaburzeń związanych...

Zamknij