Leczenie kanałowe koszt

Leczenie kanałowe jest stosunkowo ciężkim zabiegiem dentystycznym, polegającym na usunięciu martwej miazgi zęba łącznie z jego nerwami i zastąpienie ich wypełniaczem dentystycznym. Taki ząb pozostaje martwy, jednak zdrowy, nie ma potrzeby go usuwania. Leczenie kanałowe, wbrew powszechnej opinii nie musi być bolesne.

Od czego zależy koszt leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe jest jednak procesem dość kosztownym, najczęściej nie odbywa się w trakcie jednej wizyty i koszt ten rozkłada się na kilka spotkań ze stomatologiem. Nie tylko to jednak decyduje o koszcie wyleczenia danego zęba, ale przede wszystkim ilość kanałów zęba do oczyszczenia i wypełnienia, a także stan zaawansowania choroby zęba.

Koszt może się również wiązać z preparatem wypełniającym, ponieważ lekarz może wspólnie z pacjentem ustalić jakość i trwałość preparatu. Oczywiście wszystko zależy również od stomatologa na jakiego się decydujemy, bowiem ceny w różnych regionach Polski i gabinetach znacznie się od siebie różnią.

Koszt zależy również od ogólnego stanu zęba i zabiegów wykonanych przy leczeniu kanałowym.

Najlepiej takie szczegóły ustalać ze stomatologiem tuż po diagnozie medycznej, wtedy unikniemy niespodzianek co do dodatkowych kosztów leczenia dentystycznego.

Leczenie kanałowe można jednak przeprowadzić w placówce państwowej, gdzie pacjent ponosi jedynie koszt wypełnienia kanałów i jest on wielokrotnie niższy od wizyty gabinecie lub klinice prywatnej. Wybór zależy zawsze od pacjenta.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Azjatyckie sposoby na łysienie

Medycyna naturalna, tak popularna w Azji, może być pomocna w rozwiązaniu wielu problemów kosmetycznych. Naturalne olejki i preparaty mogą pomóc...

Zamknij