Leczenie nietrzymania moczu poprzez ćwiczenia

Choroba jaką jest nietrzymanie moczu nie należy do najbardziej popularnych, ale może przytrafić się każdemu z nas. Niemniej jednak najbardziej narażone na takie schorzenie są kobiety. Przyczyn może być tutaj bardzo wiele od wszelkiego rodzaju problemów z układem moczowym, przez menopauzę, aż po wiek, który także jest decydujący.

Ważne w tym przypadku jest jednak to, że dziś choroba ta może być niemal w całości wyleczona, a metod leczenia jest naprawdę bardzo wiele. Każda kobieta, która cierpi na taką przypadłość nie może także rezygnować ze specjalnych ćwiczeń.

Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu ćwiczenia to przede wszystkim należy tutaj wspomnieć o ćwiczeniach mięśni dna miednicy, które nazywane są także jako mięśnie Kegla. Takie ćwiczenia możemy bez przeszkód wykonywać w swoim mieszkaniu. Do ćwiczeń, które możemy wykonywać tylko w specjalistycznych zabiegach należy dodać tutaj tak zwany biofeedback, który jest bardzo skuteczny. Jak już zostało wspomniane w tym przypadku konieczna jest jednak wizyta w specjalistycznym gabinecie.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Laryngolog w Krakowie

W dzisiejszych czasach bardzo często musimy się udać do lekarza jakim jest laryngolog i oczywiście nie ma w tym nic...

Zamknij