Lek na choroby starszego wieku

Obecnie jak każdy z nas doskonale wie medycyna stoi na bardo wysokim poziomie i niemal każdego roku mamy bardzo wiele ważnych odkryć. Niemniej jednak musimy pamiętać, że są to prace bardzo żmudne i zaangażowanych jest w nie wiele naukowców. Dziś bardzo ciekawym elementem, który podlega nieustannym badaniom są komórki macierzyste.

Każdy kto zna się na medycynie lub chociaż w podstawowym poziomie opanował biologię wie czym są takie komórki macierzyste. Dla wszystkich pozostałych jest to jednak coś o czym nie mają wielkiego pojecie. Dziś komórki macierzyste możemy podzielić na dwa rodzaje. Po pierwsze będą to komórki zarodka w fazie rozwoju, a więc komórki macierzyste zarodka, a po drugie komórki macierzyste dorosłego osobnika. Te drugie są komórkami niezróżnicowanymi i mogą przemieszczać się w dowolne komórki. Jeśli wszystko będzie przebiegało tak jak dotychczas to już w niedługim czasie możemy mieć lekarstwo na choroby Alzheimera czy Parkinsona, które starszym ludziom w wielkim stopniu utrudniają życie.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Medycyna alternatywna w leczeniu astmy

Inhalatory i leki rozkurczające oskrzela – to najczęściej stosowane w walce z atakami astmy leki. Tabletki, syropy i inhalatory to...

Zamknij