Magnetoterapia, czyli leczenie polem magnetycznym

Niektóre popularne dziś metody leczenia różnych schorzeń wywodzą się jeszcze z czasów egipskich. Ich naukowe podstawy liczą sobie zatem kilka tysięcy lat, co sprawia, że są starsze od terapii dalekowschodnich.

Przywrócić równowagę między jonami

 

Jedna z tych metod opiera się na założeniu, że każdy człowiek wytwarza pole magnetyczne nazywane niekiedy biopolem. Pod tym pojęciem kryją się drgania i wibracje wytwarzane przez każdą zdrową komórkę ludzkiego organizmu. Zaburzenia przepływu energii magnetycznej prowadzą do chorób, kontuzji, gorszego samopoczucia, wolniejszego metabolizmu.

Magnetoterapia ma więc za zadanie przywrócić prawidłowy obieg impulsów elektromagnetycznych w organizmie. Wykorzystuje się do tego pole magnetyczne niskiej częstotliwości, w obrębie którego umieszcza się chorego.

Na poziomie fizycznym terapia ma zmniejszyć u pacjenta liczbę jonów dodatnich i przywrócić równowagę wewnętrzną między jonami dodatnimi i ujemnymi. Homeostaza zostaje zaburzenia w wyniku działania wielu czynników, np. oddziaływania urządzeń elektrycznych: telewizorów, telefonów komórkowych, kuchenek mikrofalowych, komputerów.

Magnetoterapia zmierza więc ku depolaryzacji, czyli neutralizacji dodatniego promieniowania i wzmocnieniu środowiska zasadowego. Tym samym poprawne jest stwierdzenie, że pole magnetyczne niskiej częstotliwości „odkwasza” organizm („zakwaszenie” to skutek nadmiaru jonów dodatnich).

Magnetoterapia znajduje zastosowanie przede wszystkim w fizykoterapii, czyli leczeniu urazów układu ruchu. Dzieje się tak, gdyż pole magnetyczne przyspiesza zrost tkanek, w tym kości.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kursy: stomatologia przez internet

Każdy chce się leczyć u najlepszego lekarza. Takiej osoby ufamy bardziej, jeśli chodzi o własne zdrowie. Nikt nie chce oddawać...

Zamknij