Medycyna a choroby nieuleczalne

Wiele osób traktuje nieuleczalną chorobę jak wyrok. Wysokie koszty leczenia, wizyty u wybitnych specjalistów i długotrwałe terapie lub rehabilitacja nie nastrajają zbyt optymistycznie. Pamiętajmy, że nie można jednak tracić nadziei, ponieważ medycyna i farmakologia, to przyszłościowe dziedziny.

Wielu chorób rzeczywiście nie można w chwili obecnej wyleczyć, ale leki nowej generacji pozwolą nam zneutralizować przykre objawy i zahamować rozwój choroby. Sposobem na wiele nieuleczalnych dolegliwości może okazać się właściwa dieta. Niekoniecznie okaże się ona metodą całkowitego wyleczenia, ale pozwala ograniczyć cierpienie pacjentów. Kiedy medycyna zawodzi, warto zdać się na naturalne sposoby, które nic nie kosztują.

Zdrowe menu może okazać się bardzo korzystne między innymi w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby wieńcowej, miażdżycy tętnic, łuszczycy czy kamicy nerkowej. Dieta pomaga zwalczać schorzenia wątroby, a nawet zatorowość płucną i zwyrodnienia stawów.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Borelioza – groźna choroba odkleszczowa

Latem najczęstszymi miejscami wypoczynku są lasy, łąki, trawniki. Odpoczywamy na łonie natury, a przy okazji opalamy się, zbieramy grzyby, czy...

Zamknij