Medycyna alternatywna w leczeniu astmy

Inhalatory i leki rozkurczające oskrzela – to najczęściej stosowane w walce z atakami astmy leki. Tabletki, syropy i inhalatory to jedne z najważniejszych czynników w leczeniu astmy, ale nie jedyne. Z pomocą tradycyjnym środkom przychodzi medycyna alternatywna, a niektóre terapie w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy stanu chorego. Ważne jest jednak wybranie odpowiedniej terapii pod okiem lekarza i systematyczne monitorowanie stanu zdrowia chorego.

W leczeniu astmy sprawdzają się zatem takie metody jak akupresura oraz akupunktura. Udowodniono, że delikatne oddziaływanie na niektóre punkty ludzkiego ciała może przynieść ulgę cierpiącym na astmę. Podobne efekty przynosi refleksologia, a dokładniej masowanie skóry stopy między paluchem a drugim palcem obu stóp. To właśnie ta strefa ma być odpowiedzialna za pracę płuc oraz za gardło. W leczeniu astmy stosowane są również olejki eteryczne, zaś dzięki ich odpowiedniemu doborowi aromaterapia jest jedną ze skuteczniejszych metod do walki z astmą.

Szczególnie skuteczny jest olejek eukaliptusowy. Przydatna jest również joga, która uczy prawidłowego i głębokiego oddychania dlatego warto zapytać w swojej firmie o kartę benefit multisport. Jest to karta sportowa umożliwiająca wejścia na wszelkiego typu obiekty sportowe oraz zajęcia takie jak np. joga.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ryzyko w pracy stomatologa

Obecnie wykonujemy najróżniejsze zawdy. W jednych nasze życie jak i zdrowie jest zagrożone, a w innych wręcz przeciwnie niemal nic...

Zamknij