Medycyna estetyczna czy operacja plastyczna

Medycyna estetyczna, to dział medycyny, który obejmuje działania zapobiegawcze mające na celu utrzymanie zdrowego, młodego wyglądu skóry. Zajmuje się ona profilaktyką starzenia się skóry oraz czynnościami rekonstrukcyjnymi. Medycyna estetyczna  pomoże skorygować blizny, zapadnięte policzki, nieproporcjonalną sylwetką i wiele innym defektów.

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej bazuje na zabiegach pozachirurgicznych i profilaktycznych. Tego rodzaju zabiegi nie wymagają  długiej rekonwalescencji i praktycznie nie występuje ryzyko powikłań.

Operacje  plastyczne są bardziej skomplikowane  i można uznać je za ostateczność. Chirurgiczna ingerencja w ciało okazuje się niezbędna w przypadku nowotworów złośliwych powłok ciała (głównie twarzy oraz kończyn), obrażeń i oparzeń ciała, wad wrodzonych, amputacji czy przerwania ścięgien. Medycyna kosmetyczna pozwala przede wszystkim zachować młody wygląd między innymi poprzez zabiegi nawilżające oraz ujędrniające skórę dekoltu, twarzy.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Borelioza – groźna choroba odkleszczowa

Latem najczęstszymi miejscami wypoczynku są lasy, łąki, trawniki. Odpoczywamy na łonie natury, a przy okazji opalamy się, zbieramy grzyby, czy...

Zamknij