Medycyna kiedyś i dziś

Zastanawiałem się ostatnio jak w dawnych czasach znachorzy radzili sobie z leczeniem ludzi. Jak to wszystko się odbywało, że bez niezbędnego sprzętu bez którego dzisiaj lekarze wątpię żeby byli w stanie cokolwiek zrobić.

Wydaje mi się, że kiedyś nie obrażając oczywiście nikogo czyli obecnych lekarzy. Wiedza ludzi na temat medycyny może była mniejsza, ponieważ choroby dnia dzisiejszego kiedyś nie miały miejsca aż w tak dużym stopniu. Jednak wydaje mi się, że byli lepsi w tym co robili. Musieli przypadek bardzo dokładnie zbadać aby móc pacjentowi pomóc. Musieli polegać na swojej intuicji i umiejętnościach.

Maszyna nie mogła za nich tego zrobić bo jej po prostu nie było. Patrząc optymistycznie na to co się nie dzieje w medycynie. Jestem dobrej myśli, że wszystko zmierza w dobrą stronę. Technika idzie do przodu razem z nią oczywiście świadomość ludzi wzrasta. Lekarze cały czas nabywają wiedzę i doświadczenie.

Nowa medycyna

Każdego dnia stają coraz lepsi. Jest też niestety ta druga strona medalu. W raz z rozwojem cywilizacyjnym pojawią się również choroby. Smutny jest fakt, że te choroby są coraz gorsze. W niektórych przypadkach nawet najbardziej zaawansowana medycyna nie jest w stanie zapobiec ani wyleczyć. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że bardzo dużo dzieci rodzi się już z różnymi wadami genetycznymi i strasznymi chorobami. Niestety coś za coś. Jeżeli chcemy ciągłego rozwoju musimy liczyć się z tym, że za nim też właśnie idą takie sytuację.

Mam nadziej, że pewnego dnia medycyna będzie na takim stopniu zaawansowania, że znajdzie się lekarstwo na większość chorób na, które umiera tysiące ludzi na cały świecie każdego dnia. Dla przykładu na dzień dzisiejszy w samej afryce każdego dnia umiera z głodu i chorób kilkanaście tysięcy dzieci dziennie. Liczby i fakty są straszne, ale niestety prawdziwe. Miejmy nadzieje, że niedługo wszystko się zmieni i będzie lepiej.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie szukać pomocy w bólu gardła?

Wszyscy wiemy, jak dokuczliwy może być ból gardła. Podobnie zresztą jest w przypadku schorzeń innych, powiązanych narządów – uszu oraz...

Zamknij