Mieszkania w pobliżu parków cieszą się największym zainteresowaniem?

Na atrakcyjność i wartość mieszkania wpływa wiele czynników. Generalnie im wyższy standard życia zapewnia lokal, tym jest on bardziej pożądany. Może to wynikać z lokalizacji, bliskości ważnych obiektów czy instytucji.

Park Bródnowski wielkim skarbem Targówka

Wartość lokalu na pewno podnosi sąsiedztwo terenów zielonych. Sprawa jest prosta. Zieleń produkuje tlen i przyczynia się do redukcji zanieczyszczenia powietrza. Stanowi również naturalną barierę dla hałasu. Obcowanie z przyrodą korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Nie bez powodu wielu z nas chodzi na spacery do parków. Tam możemy odetchnąć, pozbyć się stresu, pozbierać myśli. W związku z tym im więcej zieleni w pobliżu budynku, w którym mieszkamy, tym dla nas lepiej.

Wady bliskości z naturą

Bliskość drzew i krzewów ma też swoje wady, np. niebezpieczeństwo wyrządzenia strat materialnych czy konieczność sprzątania liści, przycinania gałęzi. Jednak w ogólnym rozrachunku warto kupić mieszkanie znajdujące się blisko parku.

Z takiego założenia wychodzi wielu ludzi, którzy podjęli decyzję o kupnie nieruchomości. Doskonale widać to na przykładzie warszawskiego Targówka. Działający tutaj deweloperzy nie nadążają z podażą. Nietrudno zgadnąć, które mieszkania na Targówku cieszą się największą popularnością.

Chodzi o te zlokalizowane w sąsiedztwie albo niedalekiej odległości od Parku Bródnowskiego. Ten powstały w 1976 roku obszar zajmuje nieco ponad 25 hektarów. Otaczają go ulice: Łabiszyńska, Wyszogrodzka, Chodecka i Kondratowicza. Poza bujną roślinnością wielką zaletą parku są akweny. W sumie mają one powierzchnię 70 arów (7 tys. m kw.).

Można tutaj uprawiać wiele sportów, ponieważ poza wydzielonymi ścieżkami i alejkami na terenie kompleksu znajdują się boiska do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej oraz stoły do tenisa stołowego. Przy obiektach działają wypożyczalnie sprzętu sportowego.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dieta bezglutenowa

Ludzie rodzą się z różnymi wadami i skazami. Niektóre z nich dotyczą wyglądy zewnętrznego, budowy ciała. Jednak istnieją zaburzenia, które...

Zamknij