Można zapobiegać odpieluszkowemu zapaleniu skóry

Dobro dziecka leży na sercu każdemu rodzicowi, którzy robią wszystko, aby ich pociechy rozwijały się prawidłowo. Starają się im zapewnić jak najlepsze warunki życia. Próbują je chronić przed różnymi chorobami i dolegliwościami. Czasem jednak to się nie udaje.

Ochrona przed podrażnieniami

 

Efektem tego mogą być różne przypadłości, np. zapalenie skóry prowadzące do jej uszkodzenia. Skąd się ono bierze?

Przyczyn jest wiele. Małe dzieci są narażone na patologiczne zmiany skórne z powodu moczenia się. Mocz niszczy naturalną barierę ochronną istniejącą na skórze bobasów, która jest znacznie cieńsza i przez to bardziej podatna na uszkodzenia od skóry dorosłych.

Istnieje kilka głównych czynników ryzyka prowadzących do pielszukowego zapalenia skóry. Może się ono pojawić wskutek zbyt rzadkiej wymiany pieluch, stosowania pieluch nieprzepuszczających powietrza lub uczulających. Inna przyczyna to zbyt ciasne zakładanie pieluch prowadzące do otarć. Niekiedy problem tkwi w pieluchach o zbyt małej chłonności.

Odpieluszkowe zapalenie skóry nie jest poważną dolegliwością. Lepiej jednak nie dopuścić do jej powstania. Oszczędzimy tym samym cierpienia naszej latorośli. Jak chronić malucha przed uszkodzeniem skóry?

Działać dwutorowo. Przede wszystkim dbać o jego higienę. Unikajmy czynników wywołujących podrażnienia, czyli niewłaściwych pieluch.

Należy również używać preparatów ochronnych. Zdaniem pediatrów najlepszym rozwiązaniem będą środki aplikowane poprzez naciśnięcie atomizera. Przed nałożeniem pieluchy należy odczekać kilkadziesiąt sekund. Całkowite wyschnięcie preparatu zapobiegnie sklejeniu się pieluch, przyklejaniu włókienek z odzieży i pościeli.

Środek dzięki swoim właściwością stworzy na skórze dziecka niewidzialną powłokę chroniącą przed podrażnieniami wywoływanymi przez mocz i kał. To sprawi, że odpieluszkowe zapalenie nie będzie już straszne.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaki opatrunek założyć na delikatną skórę ?

Przewlekłe choroby i dolegliwości są trudne w leczeniu. Wynika to z wielu przyczyn. Jedną z nich jest konieczność systematycznego zmieniania...

Zamknij