Na kartę czy w abonamencie? Jaka taryfa jest najlepsza?

Podjęcie decyzji odnośnie taryfy nie jest skomplikowane, ale powinno się rozpocząć od analizy własnych potrzeb. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kwestie dotyczące comiesięcznego budżetu, jaki można przeznaczyć na usługi telekomunikacyjne, oraz transferu danych. Ważne również jest to, czy konieczny jest zakup nowego aparatu telefonicznego.

Telefon na kartę – zalety taryfy prepaid

Telefon na kartę to przede wszystkim swoboda wynikająca z braku konieczności podpisywania kilkuletniego zobowiązania w postaci umowy. Jedyne, o czym należy pamiętać, to regularne zasilanie konta. Jak doładować konto? Można to zrobić na kilka sposobów. Zdecydowanie  najpopularniejszy jest zakup karty doładowującej w jednym z wielu punktów oferujących takie usługi, są to kioski, sklepy, a nawet stacje benzynowe. Karta doładowująca to najczęściej paragon z wydrukowanym kodem doładowującym. Zasilenia można też dokonać za pośrednictwem strony internetowej operatora sieci, w której został zakupiony pakiet startowy. Wystarczy znaleźć odpowiednią zakładkę, na której znajdują się szczegółowe instrukcje dotyczące doładowania. Innym sposobem jest doładowanie na stronie www serwisu specjalizującego się w doładowaniach lub banku, w którym posiada się konto.

Telefon na kartę to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie swobodę, jaką daje tego typu taryfa. Dzięki temu, że nie jest się zobowiązanym żadną umową, można zrezygnować z usług danego operatora w dowolnym terminie. To bardzo korzystne, szczególnie w przypadkach, gdy na rynku pojawiają się atrakcyjniejsze oferty u konkurencji, wówczas bez problemu i zbędnego oczekiwania można przenieść numer i cieszyć się dodatkowymi bonusami, które często przy takich okazjach są oferowane.

Telefon w abonamencie – zalety

Na abonament najczęściej decydują się osoby, które potrzebują nowego telefonu komórkowego lub chcą kupić najnowszy model smartfona w rozłożonej na dogodne raty cenie. Kolejnym równie ważnym powodem jest możliwość wykonywania połączeń, korzystania z Internetu oraz wysyłania SMS-ów i MMS-ów bez obaw, że nagle wyczerpią się środki na koncie. Po przekroczeniu ustalonych w umowie abonamentowej limitów ceny poszczególnych usług mogą minimalnie wzrosnąć, jednak nigdy nie zostaną zablokowane, tak jak ma to miejsce w przypadku taryfy na kartę. Nie trzeba też pamiętać o regularnych doładowaniach. Abonament to również możliwość posiadania kilku numerów w jednej umowie, co jest znakomitym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak pozbyć się kaca?

Każdemu z nas od czasu o czasu zdarza się przesadzić z alkoholem. Następstwem dobrej zabawy jest oczywiście kac. Jak sobie...

Zamknij