Nadzieje i obawy – czego się spodziewać decydując się na zapłodnienie metodą in vitro?

Niepłodność zawsze jest sprawą obojga partnerów i również decyzja o zapłodnieniu in vitro musi być wspólna. Nie jest to łatwa decyzja, zważywszy na potrzebę wykonywania badań, poddania się terapii hormonalnej i koszty. Najczęściej jednak pragnienie posiadania dziecka jest tak duże, a kuracja i zabiegi bezpieczne i przeprowadzane w profesjonalnych warunkach, a także w wielu przypadkach refundowane, że pary decydują się na ten sposób zajścia w ciążę. I słusznie – tą metodą na świat przyszło już 250 000 dzieci.

 

Każdemu człowiekowi, który nie może doczekać się własnego potomstwa towarzyszy nieodparta chęć przytulenia własnego maleństwa i jednocześnie obawa, czy kiedykolwiek się to uda. Rozwój nauki i medycyny wielu parom dał szansę na cud – in vitro.

Metoda stosowana skutecznie od lat 80. XX wieku dała nadzieję tysiącom par. Jednak wielu z nich towarzyszą obawy, czy to bezpieczny zabieg i przede wszystkim, czy jest skuteczny.

W Klinikach InviMed jest skuteczny w 43%. Powodzenie w skali kraju wynosi ponad 37%. Nie jest to zatem metoda niezawodna, ale można śmiało powiedzieć, że osiąga spore sukcesy, a wraz z kolejnymi badaniami je potęguje.

Czego możemy się spodziewać po in vitro?

Badań zarówno kobiety, jak i mężczyzny, zabiegów hormonalnych, transferu komórek jajowych i upragnionego zapłodnienia. Cały proces, w przypadku poprawnego przebiegu, potrwa około miesiąca. Warto dodać, że zarówno badania, jak i zabiegi są przeprowadzane przez wysoko wykwalifikowanych lekarzy w wyspecjalizowanych klinikach. Zapłodnienie in vitro jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Cały proces przedstawia poniższa infografika wykonana przez Kliniki leczenia niepłodności InviMed.

Invimed infografika in vitro krok po kroku

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Wyprawka dla noworodka to zestaw kosmetyków, produktów i ubranek dla dziecka przed jego narodzinami. W okresie letnim niezbędne będą kremy...

Zamknij