Najciekawsze miejsca w Kołobrzegu

Co roku do tego znanego kurortu przybywa wielu turystów z kraju i zagranicy. Kąpią się, opalają, uczestniczą w wycieczkach po okolicy, uczestniczą w imprezach kulturalnych, poddają się zabiegom leczniczym i zwiedzają. W Kołobrzegu nie można się nudzić.

Różne style architektoniczne

Choć miasto nie jest zbyt duże (zamieszkuje je niespełna 50 tys. ludzi), to jak na kurort przystało oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można odpoczywać aktywnie i biernie, na sportowo i kulturalnie.

Miłośnicy zwiedzania mogą zobaczyć Muzeum Oręża Polskiego, Basztę Lontową i bazylikę mariacką. Dwa ostatnie obiekty znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

Styl neogotycki reprezentuje już ratusz miejski, w którym mieści się Galeria Sztuki Współczesnej. Wystawiane są tam prace nie tylko miejscowych plastyków. W neogotyckim stylu wzniesiono także kościół rektoralny Niepokalanego Poczęcia NMP i miejscową pocztę.

Ciekawych obiektów nie brakuje nad samym morzem. Na plaży znajduje się latarnia morska, która pełni też funkcję tarasu widokowego. Budynek powstał w 1946 r. w miejscu poprzedniej latarni wysadzonej przez Niemców. Obok niej umiejscowiono najdłuższe w Polsce molo żelbetowe (220 metrów). Wzdłuż plaży przebiega Bulwar Jana Szymańskiego.

Do ciekawych miejsc w Kołobrzegu należy Pałac Brunszwickich. Poza wspomnianym Muzeum Oręża działa tu muzeum miejskie. Obiekt, który wybudowano w stylu empire (późny klasycyzm) na planie prostokąta, ma trzy kondygnacje.

Atrakcji architektonicznych jest tak wiele, że na pewno nie uda się nam ich zobaczyć w ciągu jednej doby. Trzeba sobie na to zarezerwować kilka dni. Czas ten warto spędzić w Centrum Zdrowia i Relaksu Verano, które poza miejscami noclegowymi oferuje także zabiegi lecznicze. Bliższe informacje o uzdrowisku zostały przedstawione w serwisie http://verano.kolobrzeg.pl.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Fizykoterapia – doskonała forma leczenia

W profesjonalnym centrum zdrowia i relaksu personel stara się, aby klienci nie tylko w pełni oderwali się od codziennych obowiązków...

Zamknij