Najlepsze apteczne kosmetyki na trądzik różowaty

Najlepsze apteczne kosmetyki na trądzik różowaty

Najlepsze apteczne kosmetyki na trądzik różowaty

Apteczne kosmetyki na trądzik różowaty zostały opracowane w taki sposób, aby skutecznie łagodzić zmiany trądzikowe i zmniejszać zaczerwienienie skóry. Stosowanie odpowiednio dobranych kremów, emulsji czy żeli do twarzy pomaga przywrócić naturalny i zdrowy wygląd cery. Kosmetyki z apteki, które skutecznie łagodzą zmiany trądzikowe, to np.: krem do twarzy z hesperydyną, micelarny żel myjący na bazie złotej algi czy srebro koloidalne w płynie.

 

Krem do twarzy dla cery trądzikowej

 

Cera trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Ze względu na liczne zaczerwienienia oraz skłonność do podrażnień przy trądziku różowatym, skórę twarzy najlepiej pielęgnować delikatnymi kremami przeznaczonymi do cery wrażliwej lub naczynkowej. Na trądzik różowaty doskonale sprawdzają się apteczne kosmetyki pielęgnacyjne, np. na bazie hesperydyny. Substancja pomaga uszczelniać naczynia krwionośne oraz łagodzi stany zapalne. W pielęgnacji cery trądzikowej sprawdzają się również kremy do twarzy z dodatkiem takich składników, jak: ekstrakt z aloesu lub złota alga, alantoina, wąkrotka azjatycka czy beta glucan. Zmiany trądzikowe skutecznie zredukuje również multikojący krem na bazie piroktonianu olaminy, który oprócz działania antybakteryjnego, łagodzi łuszczenie się naskórka, a także wspomaga proces gojenia się grudek i krostek. Wybierając kosmetyki do twarzy, warto stosować kremy z filtrem, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr czy słońce.

 

Żel do mycia twarzy z trądzikiem różowatym

 

Do codziennego mycia cery trądzikowej warto stosować delikatne żele oparte na formule łączącej aktywne substancje roślinne oraz naturalne micele. Kosmetyki kojąco-oczyszczające, np. na bazie złotej algi skutecznie myją cerę z zanieczyszczeń, a jednocześnie działają antybakteryjnie, tym samym łagodząc zmiany skórne w postaci nieestetycznych krostek i grudek. Złota alga zawarta w kosmetykach dodatkowo reguluje nadmiar wydzielanego sebum, poprawia mikrokrążenie skóry, a także zmniejsza stany zapalne.

 

Emulsja do pielęgnacji cery trądzikowej

 

Emulsje do twarzy to kosmetyki o lekkiej konsystencji, które działają podobnie jak kremy na dzień. W aptece można dostać preparaty przeznaczone specjalnie do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym, na bazie takich substancji, jak: butylocykloheksanol, kwas poliglutaminowy oraz filtry słoneczne. Emulsje nakłada się na oczyszczoną skórę rano bądź, w razie potrzeby, w ciągu dnia, zwłaszcza przy dużym nasłonecznieniu.  

 

https://zdrowie.tvn.pl/temat/choroby/tradzikSrebro koloidalne na trądzik

 

Srebro koloidalne w płynie wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, dlatego sprawdza się jako uzupełnienie kuracji przeciwtrądzikowej. Aktywne jony srebra są bezpiecznie dla skóry, nawet wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Srebro koloidalne można stosować jako zamiennik tradycyjnego toniku, ponieważ jest bezzapachowym płynem i nie zawiera substancji, które mogłyby uczulać bądź podrażniać zmiany trądzikowe. Stosowanie preparatu pomaga przywrócić cerze zdrowy i promienny wygląd.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Wskutek oddziaływania różnych czynników w naszym ciele zachodzą niekorzystne zmiany, które pogarszają stan organizmu i jakość życia. Możemy próbować z...

Zamknij