Nieklarowane soczki dla niemowląt

Każda choroba, nawet mało groźna dla zdrowia, osłabia organizm. Aby miał on siłę do walki z infekcją, potrzebne są regularne posiłki, bogate w witaminy i składniki odżywcze. Ale jak tu jeść, gdy brak apetytu skutecznie zniechęca do przełykania czegokolwiek? Nie inaczej jest w przypadku ospy wietrznej – chorujące na nią dzieci nie mają ochoty na jedzenie. Dieta w czasie ospy musi więc być odpowiednio przemyślana.

Chore na ospę dziecko powinno zostać przez co najmniej dwa tygodnie w domu. Nie musi leżeć, ale dobrze by było, by spędzało czas raczej spokojnie. Zaognione pęcherzyki warto smarować maścią przeciwświądową i płynem, który będzie wysuszał krostki i przyspieszał ich gojenie. Maluch powinien nosić lekkie, przewiewne stroje, brać krótkie prysznice zamiast ciepłych kąpieli i bawić się spokojnie – jeśli się spoci, pęcherzyki bardziej się zaognią, nasilą świąd i staną się uciążliwe.

Ospa a brak apetytu

Dzieci podczas ospy funkcjonują prawie normalnie. Bawią się, oglądają bajki, gdyż nie muszą cały czas leżeć w łóżku. Jednak nie mają wielkiej ochoty na jedzenie. Są rozdrażnione ciągłym swędzeniem, co więcej – pęcherzyki mogą pojawiać się także w przełyku czy na języku, co już całkowicie utrudnia normalne jedzenie. Jadłospis malucha w czasie ospy powinien więc być tak skonstruowany, by w żaden sposób nie podrażniał przełyku. Pokarmy nie mogą być zbyt słone, ostre lub za kwaśne. Nie można też jeść rzeczy twardych, których kawałki mogłyby podrażniać jamę ustną. Doskonale sprawdzają się różnego rodzaju papki, zmiksowane zupki czy warzywa, które łagodnie przechodzą przez przełyk, a jednocześnie pełne są składników odżywczych i witamin. Tak podane pokarmy szybciej się trawią i wchłaniają z układu pokarmowego. A to najważniejsze, by osłabiony organizm miał energię do walki z chorobą. Choć ospa to tylko czerwone plamki, trzeba pamiętać, że jej wirus osłabia cały organizm. Potrzeba czasu i składników odżywczych, aby prawidłowo się zregenerował.

Jaka dieta podczas ospy

Gdy maluch nie chce jeść, nie zmuszajmy go na siłę. Nie można natomiast dopuścić, by się odwodnił. Powinien pić często, choćby po kilka łyków. Obok czystej, niegazowanej wody doskonałym uzupełnieniem płynów w czasie choroby są nieklarowane soczki dla niemowląt. Są to produkty, które powstają z najwyższą starannością i dbałością o jakość. Soczki są w stu procentach naturalne, przecierowe, gęste, dzięki czemu nie tylko zapełniają brzuszek, ale tez są łagodne dla przełyku. Gęste soczki z powodzeniem mogą stanowić substytut jedzenia podczas choroby – podawaj je maluszkowi jak najcześciej.

Więcej na temat ospa a brak apetytu znajdziesz na: http://parenting.pl/portal/wspomoz-zdrowie-dobra-kuchnia

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Maści przeciwświądowe

Spośród chorób wieku dziecięcego, niektóre zapadają nam w pamięć na dłużej. Jedną z nich jest ospa. Nie sposób przecież zapomnieć...

Zamknij