Nietrzymanie moczu u kobiet

Choroba jaką jest nietrzymanie moczu na pewno nie należy do najbardziej popularnych, ale wśród naszych rodaków nie brakuje osób, które cierpią z tego powodu. Przede wszystkim warte zaznaczenia jest tutaj to, że o wiele większe ryzyko zachorowania występuje tutaj u kobiet. Chorują także i kobiety młodsze, ale najwięcej przypadków odnotowuje się u osób starszych.

Z pewnością jest to choroba, która zawstydza, ponieważ polega na niekontrolowanym wydalaniu moczu. Dziś jednak poprzez leczenie oraz specjalne ćwiczenie możemy ją wyleczyć lub przynajmniej w wielkim stopniu zminimalizować jej skutki.

Jeżeli chodzi nietrzymanie moczu u kobiet to ważne są to ćwiczenia grupy mięśniowej jaką są mięśnie Kegla. Jeżeli ktoś nie spotkał się z takim oznaczeniem to możemy powiedzieć, że są to mięśnie dna miednicy. Ich ćwiczenie nie jest skomplikowane i nie wiąże się z żądnymi trudnościami. Co ciekawe wykonywać je możemy także i podczas innych czynności takich jak rozmowa przez telefon, oglądanie telewizji, czy też przeglądanie stron internetowych.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Toczeń – przykładowe objawy

Dokładna przyczyna tocznia rumieniowatego układowego nie jest znana. Wiadomo, że toczeń rozwija się u osób genetycznie podatnych na zachorowanie po...

Zamknij