Nowoczesne gadżety w domu – w co warto inwestować?

Zainteresowanie gadżetami z roku na rok rośnie. Wiele firm stawia sobie za punkt honoru wypuszczenie nowej wersji swojego urządzenia przed każdą większą konferencją technologiczną. Niestety często jest to tylko próba sztucznego podtrzymania popularności na rynku, a kolejne wersje produktów nie wprowadzają niczego innowacyjnego.

Rozwój współczesnej technologii jest niezwykle szybki. Nowe wersje dobrze znanych urządzeń pojawiają się co kilka miesięcy. Producenci nie chcą stracić zainteresowania swoją marką, przez co często brakuje im czasu na odpowiednie zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań. Znajdą się jednak na rynku gadżety na które warto zwrócić uwagę, a swoją funkcjonalnością zrewolucjonizują życie osób zainteresowanych nowinkami technicznymi. Wiele urządzeń można z powodzeniem dołączyć do systemu automatyki domowej. Konieczne jest jedynie posiadanie centrali, która jest głównym punktem systemu. Przykładem może być INTEGRA 32, która idealnie sprawdzi się w przypadku mieszkań i domów.

Elementy automatyki w domu miłośnika gadżetów

Rozwój wyposażenia, w tym głównie RTV i AGD, sprawia, że coraz więcej elementów mogą lub niedługo będzie można zaliczyć do tak zwanego internetu rzeczy (Internet of Things). Jest to twór na kształt sieci – pozwala na łączenie się elementów infrastruktury w system w którym gromadzą i wymieniają się niezbędnymi informacjami. Oczywiście ma to na celu maksymalizację wydajności i zminimalizowanie koniecznej ingerencji właściciela. Bardzo często można je podłączyć do istniejącego systemu alarmowego. Za przykład mogą posłużyć różnego rodzaju czujniki. Dla przykładu detektory dymu mogą w momencie wykrycia zagrożenia automatycznie wyłączyć dopływ gazu, a także powiadomić właściciela o niebezpieczeństwie. Inteligentne gadżety nie byłyby inteligentne gdyby nie potrafiły dostosowywać parametrów swojego działania do preferencji i potrzeb mieszkańców. Kontrolery temperatury mogą zbierać informacje na temat ogólnej temperatury pomieszczeń i temperatury na zewnątrz budynku, a następnie na podstawie wcześniejszych ustawień dobrać optymalne ustawienia. Umożliwiają także planowanie ustawień na dłuższy okres, na przykład na czas nieobecności domowników.

Urządzenia dbające o bezpieczeństwo

Oddzielną kategorię mogą stanowić urządzenia dbające o bezpieczeństwo osób i mienia. Należą do nich kamery i czujniki. Niewiele warty będzie system monitorujący, jeżeli narzędzia rejestrujące będą widoczne na pierwszy rzut oka. Z pomocą przychodzi miniaturyzacja, a także sprytne kamuflowanie rejestratorów tak, by udawały elementy wystroju czy przedmioty codziennego użytku.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to jest endometrioza?

Regularne, cykliczne badania wśród kobiet są bardzo ważne. Prawdą jest bowiem, że choroby dróg rodnych są jedną z częstszych przyczyn...

Zamknij