Odżywianie a kobiece zdrowie

Zadbana i atrakcyjna kobieta dba  o swój wygląd zewnętrzny nie tylko poprzez kosmetyki, makijaż czy modny ubiór. Gładka cera, lśniące włosy bez rozdwojonych końcówek i piękne paznokcie są  efektem prowadzenia zdrowego trybu życia.

Bujną czuprynę mają zwykle kobiety, które jadają produkty bogate w białko takie jak mięso, jajka, ryby. Jeśli chcesz mieć lśniące włosy jedz rośliny strączkowe, produkty zbożowe, szpinak, morele oraz kapustę i  pietruszkę.

Na problemy z łamliwymi paznokciami również jest naturalny sposób. warto wtedy wzbogacić dietę o warzywa  liściaste, ( na przykład sałatę, cykorię), ryby, tran, orzechy, płatki owsiane, wątróbkę, sery oraz pomidory.  Aby mieć piękne, mocne paznokcie należy jadać produkty zawierające cynk, magnez, siarkę oraz witaminę B.

Zdrowe odżywianie pozwoli cieszyć się kobietom gładką cerą, jeśli wyeliminują z diety potrawy  bardzo słone i pikantne. Przekąski z solą takie jak chipsy sprawiają, że na skórze częściej pojawiają się krostki.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Usuwanie zębów pod narkozą

Zaawansowana próchnica zęba może go całkowicie zniszczyć i narazić nas na komplikacje. Za te ostatnie odpowiadają nagromadzone w chorym zębie...

Zamknij