Olejowanie włosów

Z pewnością wszystkie kobiety marzą o pięknych, zdrowych, lśniących włosach. Ważne jest, aby włosy regularnie podcinać i jak najmniej suszyć czy prostować. Im mniej używamy wysokiej temperatury na włosy tym lepie, ponieważ w ten sposób możemy zapobiec wysuszaniu czy łamaniu się włosów.

Idealnym sposobem na zniszczone i łamliwe włosy jest ich olejowanie i jak najbardziej intensywne nawilżanie. Należy robić to w sposób bardzo prosty i przyjemny. Przed każdym umyciem włosów należy nasmarować je specjalnym olejkiem np rycynowym następnie wsmarować jak największą ilością odżywki czy balsamu do włosów i intensywnie masować głowę. Owinąć włosy ręcznikiem i pozostać tak na minimum 20 minut. Im dłuższy zabieg nawilżania i olejowania tym lepsze efekty. Następnie trzeba umyc włosy w szamponie najlepiej odżywczym.

Regularne stosowanie takich kuracji gwarantuje zdrowsze i piękniejsze włosy. Olejowanie może być wykonywane również ze zwykłej oliwy. Ważne jest natłuszczenie włosów to im pomaga odżyć i nabrać lepszego wyglądu.

UWAGA!  Olejowanie włosów nie ma żadnego wpływu na ich przetłuszczanie się.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nasilająca się alergia wśród społeczeństwa

Alergia jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Potrafi skutecznie utrudnić życie cierpiącej na nią osobie, zaś nie leczona może prowadzić do...

Zamknij