Orzechy – przysmak pięknych i mądrych

Orzechy laskowe mają same zalety. Są doskonałym dodatkiem zarówno do deserów, jak i do sałatek i mięs. Ale same w sobie też stanowią wartość nie do przecenienia.

Każdy, kto chce dbać o zdrowie i odpowiednią dietę powinien do swojego jadłospisu włączyć orzechy. To jedno z najsmaczniejszych źródeł żelaza, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Żelazo ma przede wszystkim zbawienny wpływ na stan naszej krwi. Orzechy zawierają także wapń, fosfor, potas oraz magnez. Szczególnie powinny je jeść osoby przemęczone i osłabione. Owoce leszczyny poprawiają również stan i wygląd naszej skóry, włosów, a także… wspomagają odchudzanie.
Bo choć orzechy te mają sporo kalorii, to dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym i składnikom mineralnym nie przyczyniają się do przybierania na wadze. Owoce te mają także zbawienny wpływ na nasz mózg i wzrok – poprawiają koncentrację, pamięć i pozwalają przez długie lata zachować ostrość widzenia.

Już 30 gramów orzechów dziennie zapewni naszemu organizmowi odpowiednią dawkę witaminy E, która chroni nasze serce, jak i pozostałych składników odżywczych. Owoce leszczyny są przykładem na to, że nie wszystko, co zdrowe musi być niesmaczne. Są na tyle apetyczne, że można je spożywać bez żadnych dodatków. Ale mają też na tyle wszechstronne zastosowanie, że można je jeść na śniadanie, obiad, deser i kolację, jako uniwersalny dodatek do różnego rodzaju dań. Orzechy laskowe są bowiem świetnym uzupełnieniem sałatek, makaronów, drobiu, no i – czego chyba nie trzeba dodawać, również, a może przede wszystkim, lodów. Ich zaletą jest także to, że można je jeść w różnych postaciach – w całości, siekane lub mielone. Owoce leszczyny mają długą historię – ich walory smakowe i odżywcze były znane i cenione już przez starożytnych Greków. Były symbolem szczęścia, bogactwa i małżeństwa. Może coś w tym jest? Nie zaszkodzi sprawdzić!

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najważniejszy posiłek dnia, o którym nie powinniśmy zapominać!

Poranek, brak czasu, brak chęci, brak apetytu - brzmi znajomo? Wielu z nas, z pewnością, znajduje wymówkę codziennie rano, by...

Zamknij