Perspektywy stosowania komórek macierzystych

Komórki macierzyste obecnie mają przede wszystkim wielka wagę przy rożnego typu nowotworach. Przetaczanie krwi, która w sobie zawiera odbywa się już częściej aniżeli sam przeszczep szpiku. Na pewno obecnie jest to najlepsze zastosowanie komórek macierzystych i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Czy to bezpieczne?

Niemniej jednak w przyszłości myśli się także i o wielu innych zastosowaniach dla takiego elementu jakim są komórki macierzyste. Przede wszystkim mowa tutaj o chorobach, które zazwyczaj dotyczą ludzi starszych. Takie schorzenia jak choroba Alzheimera czy Parkinsona znane są każdemu z nas. W przyszłości zastosowanie komórek macierzystych także ma i mieć na to wpływ. Oprócz tego warto jest wspomnieć o chorobie jaką jest miażdżyca, która także jest niebezpieczna nie tylko dla naszego zdrowia, a nawet i życia. Z całą pewnością zastosowanie komórek macierzystych komórek w dalszym ciągu będzie się zwiększało, a lekarze będą po nie sięgali coraz częściej. Jest to jak najbardziej dobre posunięcie. Przypomnijmy że zazwyczaj komórki macierzyste są w krwi pępowinowej. Jest ona pobierana z niemal każdego łożyska i każdej pępowiny.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pięć faz odleżyn

Każdy pacjent, który jest obłożnie chory i nie może się poruszać jest narażony na jeszcze jedną chorobę. Mowa tutaj oczywiście...

Zamknij