Pielęgnacja skóry mieszanej

Każdy z nas jest wyjątkowy – różni nas nie tylko charakter i wygląd zewnętrzny, ale także właściwości naszej skóry. Najczęściej wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje cery – suchą, tłustą, normalną i mieszaną, dla każdego z rodzajów przewiduje się odmienne sposoby pielęgnacji.

Pielęgnacja skóry

Skóra mieszana jest dość trudna w pielęgnacji – wyróżnia się ona tym, że w okolicy nosa, brody i czoła skóra jest tłusta, natomiast skóra pozostałej części twarzy może być sucha lub normalna. Nic więc dziwnego, że skóra taka potrzebuje specjalnych kosmetyków, które z jednej strony będą wykazywać działanie matujące, a z drugiej – silnie nawilżające.

Warto zaznaczyć, że w przypadku takiej cery często występują ograniczone problemy z trądzikiem, który występuje w tłustej części cery, czyli tzw. części „T”. Jak powinna wyglądać pielęgnacja takiej cery? Niekoniecznie potrzebny jest tutaj dermatolog – wystarczy regularna troska o czystość skóry i stosowanie kremów matujących.

W przypadku nasilenia trądziku można oczywiście skorzystać z dobrych porad lekarza.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdy mężczyzna ma problem

Ogromny stres, z jakim borykamy się każdego dnia u niektórych osób może powodować nieprzyjemne reakcje fizjologiczne. W przypadku mężczyzn może...

Zamknij